Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 4051
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczny występ uczniów PSM

Środa, 19 grudnia 2018, 13:50
Aktualizacja: Piątek, 21 grudnia 2018, 6:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świąteczny występ uczniów PSM
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (18.12) rodziny i znajomi uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze mieli okazję poczuć atmosferę świąt dzięki koncertowi, który odbył się w Filharmonii Dolnośląskiej.

Jak podkreślają organizatorzy, w związku ze zbliżającymi się świętami, to doskonały czas na koncert kolęd.

Co roku, w ostatnim tygodniu przed świętami uczniowie naszej szkoły grają koncert w filharmonii - zaznaczyła Irena Maciejewska, dyrektor PSM I i II st. w Jeleniej Górze.

W programie znalazły się takie utwory, jak: "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przybieżeli do Betlejem", "Aniołowie z naszych pól", "Anioł pasterzom mówił", "Jezus malusieńki", "Cieszmy się", "Dzisiaj w Betlejem", "Lulajże Jezuniu", "Na Boże Narodzenie", "Oj, na riczi", "Za gwiazdą", "Wśród nocnej niszy", "Gdy się Chrystus rodzi", "A cóż z tą dzieciną", "Bóg się rodzi", czy "W żłobie leży".

Koncert poprowadziła absolwentka PSM - Dominika Łukasiewcz, a na scenie zaprezentowali się: zespoły instrumentalne Andrzeja Zwarycza, Chór PSM I st. "Fismolki" Agnieszki Cel, Chór PSM II st. Bernarda Stankiewicza i Szkolna Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Radosława Dronia wraz z solistami.

Kto nie zdołał pojawić się wczoraj na koncercie, może to zrobić dzisiaj (19.12), a cel jest szczytny, bowiem dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dalszą budowę kościoła przy ul. Morcinka (przy parafii rzymskokatolickiej pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu).

Koncert był też okazją do życzeń dla rodziców, uczniów, pracowników szkoły oraz słuchaczy.

Pogodnych, rodzinnych, ciepłych świąt i szczęśliwego nowego roku. Niech muzyka towarzyszy nam przez cały czas - dodała I. Maciejewska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group