Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 3799
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczne paczki dla seniorów

Wtorek, 22 grudnia 2020, 10:21
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świąteczne paczki dla seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
Mieszkanki Jeleniej Góry poszły za ciosem i po wspaniałej akcji mikołajkowej, po raz drugi przeprowadziły zbiórkę darów dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień". W poniedziałek (21.12) przekazały seniorom świąteczne paczki, ale już mają pomysły na przyszłość.
Ludzie nas do tego motywują. Podczas poprzedniej akcji było więcej chętnych do pomocy, niż mieliśmy listów, więc postanowiłyśmy zrobić kolejną akcję, a w planach mamy następną - wyznała Justyna Jaszczak, jedna z inicjatorek akcji. - Wszystkich serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji na dzień babci i dziadka - proszę odezwać się do mnie lub Agnieszki Zakrockiej na Facebooku - dodała J. Jaszczak.

W paczkach wigilijnych znalazły się słodycze, figurki, stroiki świąteczne, kubki oraz kawa i herbata. Dodatkowo, inicjatorki dziękują Małgorzacie Tarnowskiej, która upiekła mnóstwo pierniczków dla seniorów.

Podczas przekazania darów dla mieszkańców DPS w spotkaniu (z zachowaniem reżimu sanitarnego), w spotkaniu wzięły udział koszykarki klubu KSW Spartakus Jelenia Góra oraz członkowie scholi dziecięcej działającej przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim. Wszyscy razem zaśpiewali kolędę i życzyli sobie przede wszystkim zdrowia i dużo radości mimo zamknięcia w trudnym czasie pandemii.

Schola przygotowała aż 40 paczek, a Spartakus 20 - była to dla nas ogromna pomoc - dodała Agnieszka Zakrocka, druga z inicjatorek akcji.
W Wigilię też będziemy śpiewać kolędy - mamy już chórek, a mój mąż przygrywa na organkach, więc będzie ładnie - dodała pani Maria z DPS Pogodna Jesień.

Przypominamy - Dzień Babci już 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Warto pomagać!

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
502
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group