Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7212
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świąteczna pomoc od partnerów z Aachen

Wiadomości: Powiat
Sobota, 16 grudnia 2017, 7:02
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W weekend w powiecie jeleniogórskim będzie gościła delegacja z jego partnerskiego powiatu Aachen (Stadteregion Aachen). To już dwudziesta siódma wizyta Niemców w okresie świątecznym, którzy corocznie przyjeżdżają z pomocą dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Każdego roku Powiat Aachen i PCK– Aachen przeznacza na pomoc polskim rodzinom z regionu jeleniogórskiego środki w wysokości około 8 tysięcy euro. Dodatkowo w 2016 roku niemiecki odpowiednik PCK z Aachen przeznaczył na rzecz naszego PCK samochód ford transit. Dzięki partnerstwu z samorządowcami z Aachen oraz z powiatem Bamberg pomoc dociera również do Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, który każdego roku otrzymuje środki finansowe zebrane przez pracowników Starostwa w Aachen oraz pomoc rzeczową z Bambergu.

Dzisiaj (16.12) w sali Arka w Jeleniej Górze odbędzie się kolejne spotkanie niemieckich samorządowców z rodzinami, a w niedzielę delegacja odwiedzi Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie, gdzie odbędzie się wręczenie pomocy oraz wspólna wigilia.

Wsparcie do potrzebujących z Niemiec trafia też dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach z niemiecką fundacją Polnisch – Deutschen Freundeskreises i samorządowcami z Aahen. Współpraca to wieloletnia wymiana na polu kulturalnym, społecznym jak i prywatnym. Szczególnie zaangażowane w nią jest małżeństwo Ursula i Walter Etschemberg.

- Coroczna pomoc dla dzieci z gminy Mysłakowice polega na wsparciu w akcjach mikołajkowych jakie organizujemy – mówi dyrektor GOK Grzegorz Truchanowicz. - Od kilku lat wsparcie finansowe pozwala nam zorganizować kilkaset paczek i obdarować nimi potrzebujących. W tegorocznej akcji wręczono ponad 500 paczek przy ogromnym wkładzie naszych przyjaciół. Oboje zakochani są w Karkonoszach, jest to również jeden z czynników, który ich przyciąga w nasz region. Bardzo mocno cenią sobie współpracę z organizacjami pozarządowymi jak i wieloma osobami prywatnymi. Zawsze mówią że mają tutaj prawdziwych przyjaciół. Bardzo cenię sobie ich przyjaźń i zaangażowanie. Jednak to niewielka cześć działań w jakich Ursula i Walter biorą udział, od kilkunastu lat wspierają nasze domy dziecka, świetlice wiejskie czy Schronisko Brata Alberta w Jeleniej Górze - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Widzę 16-12-2017 8:12
Zniszczono taki ośrodek PCK ,w Cieplicach.Dobrze ze bezpośrednio dla potrzebujących a nie prze pośredników z Caritas.
~ 16-12-2017 10:40
Brawo Akwizgran
~w-ojtek 16-12-2017 12:10
Miałem okazję poznać państwo Etschenberg i ich podziwiam, że pomimo podeszłego wieku i zdrowotnych kłopotów nadal żywo zainteresowani są nasza okolicą i zaangażowani w pomoc najuboższym. Właśnie przyjazne kontakty miedzy konkretnymi ludźmi i organizacjami pokazuję stan prawdziwych stosunków miedzy społecznościami dwóch krajów. Na tym budujmy, bo Niemcy też widza co się złego dzieje w ich kraju.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group