Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 7713
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Surrealizm karkonoski (i nie tylko) w „Muflonie”

Piątek, 27 listopada 2015, 13:54
Aktualizacja: 13:58
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Surrealizm karkonoski (i nie tylko) w „Muflonie”
Fot. MDK "Muflon"
– Ilustracje wykonane w technice grafiki komputerowej są bardzo fantazyjne i przenoszą w baśniowy świat – mówili uczestnicy wernisażu wystawy rysunków Matyldy Koneckiej, który odbył się 25 listopada w Miejskim Domu Kultury „Muflon”.

Kaplica św. Wawrzyńca na Śnieżce, Śnieżne Kotły, Chatka Górzystów oraz Góry Izerskie to część z motywów karkonosko-izerskich, które można zobaczyć na ilustracjach Matyldy Koneckiej. Na wystawie znajdują się prace pod tytułem „Na szczycie góry Śnieżka”, czy też „Sen Izerski”, ale też odnoszące się do wątków niemieckich, czy szkockich np. czarodziejskie „Muzeum Pisarzy” w Edynburgu. Autorka swe ilustracje tworzy w stylistyce baśniowo-surrealistycznej, która za sprawą tajemniczych skrzatów, strasznych sów i mrocznych zamczysk przenosi odbiorcę w otchłanie jej fantazji.

Matylda Konecka, która pochodzi ze Szklarskiej Poręby, od 2010 r. mieszka w Anglii, gdzie w XIX-wiecznej wiktoriańskiej plebanii stworzyła prywatną pracownię malarską. Nie mogła przyjechać na wernisaż, dlatego przygotowała nagranie, w którym opowiedziała o swoich inspiracjach.

- Prace są skierowane nie tylko do dzieci, ale również wiele dorosłych osób ma je w swoich zbiorach. Cieszę się, że odbiorcy chcą trafiać do mojego surrealistycznego świata – mówiła.
Podczas wernisażu został zaprezentowany również gif, który specjalnie na tę okazję przygotowała artystka. Na otwarciu wystawy obecni byli rodzice Matyldy Koneckiej, znani artyści-plastycy Beata Kornicka-Konecka i Janusz Konecki.

Wystawę można oglądać w Galerii „Muflon” do 15 stycznia 2016 r. Wstęp jest bezpłatny.
Impreza finansowana była z budżetu Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group