Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7509
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: SuperFrekwencja na 3 maja

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 19:29
Aktualizacja: 19:30
Autor: MDvR
Jelenia Góra: SuperFrekwencja na 3 maja
Fot. użyczone
W sobotę, 3 maja ponad 1000 biegaczy pobiegnie ulicami Jeleniej Góry startując w II Półmaratonie Jeleniogórskim. Czy to dużo, czy mało? – o tym Maciej Grabek, dyrektor imprezy.

Maciej Grabek, dyrektor SuperBiegu.
- Można powiedzieć, że to bardzo wysoka frekwencja, biorąc pod uwagę, że to dopiero druga edycja Półmaratonu w Jeleniej Górze. Oczywiście nowa trasa z metą na Stadionie Miejskim może pomieścić drugie tyle, ale ta impreza ma się rozwijać i ma do tego wszelkie możliwości. Wspólnie z wydziałem Edukacji i Sportu w Jeleniej Górze pracujemy nad tym, by co roku przyciągnąć coraz więcej biegaczy, ale też zachęcić przyjeżdżających na długi weekend aktywnych sportowo turystów, by wystartowali 3 maja w biegu na 10 km lub na dystansie półmaratonu. Chcemy, by zawodnicy spędzili w Jeleniej Górze cały długi, aktywny, a w przypadku naszego miasta biało – czerwony weekend.

Czym różni się SuperBieg od podobnych imprez w kraju?
- Przede wszystkim staramy się dbać o to, by uczestnicy czuli, że impreza jest dla nich i oni są najważniejsi. Zbieramy oddzielną pulę nagród od sponsorów do rozlosowania w specjalnej formule Tomboli. Dzięki temu po biegu nagradzani są nie tylko najszybsi, ale każdy ma szanse coś wygrać za sam udział w biegu. Staramy się uatrakcyjniać pakiety startowe. W tym roku oprócz upominków od sponsorów każdy uczestnik biegu za okazaniem numeru startowego dostaje 30 % zniżki na skorzystanie z wyjątkowej atrakcji jaką są Termy Cieplickie. Druga kwestia to samo miasto i jego okolica. Dostrzegamy unikatowość potencjału przyrodniczego i krajobrazowego Kotliny Jeleniogórskiej. Dlatego chcemy podkreślać, że bieganie tutaj ma dodatkowe walory estetyczne. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Bieg z widokiem na góry”, ponieważ chcemy zwrócić uwagę, szczególnie osobom spoza naszego regionu, że u nas z trasy po prostu widać górskie szczyty. Trasa jest stosunkowo płaska, ale widoki naprawdę wyjątkowe.

To także bieg z historią w tle…
- Oczywiście nie zapominamy o tym, że 3 maja to ważna historycznie data i dlatego zawsze podkreślamy, że sam udział w biegu ma dodatkowy wymiar symboliczny. Biegniemy, by aktywnie zamanifestować szacunek dla historii i pokazać, że obchody takiej rocznicy oprócz oficjalnych uroczystości mogą mieć też taką formę.

Co powinien wiedzieć każdy startujący w SuperBiegu?
- Do 30 kwietnia rejestracja odbywa się przez Internet, ale 2 i 3 maja będzie można osobiście się zapisać i wnieść opłatę startową w biurze zawodów na Stadionie Miejskim. Tam też znajdują się szatnie, więc 3 maja po przebraniu w strój startowy należy dojść na Plac Ratuszowy. Start o godz. 10:00. Na trasie rozlokowane są punkty z wodą i napojami izotonicznymi Enervit, co w przypadku słonecznej pogody będzie bardzo ważne. Każdy zawodnik z pakietem startowym otrzymuje unikatowy numer startowy z wmontowanym chipem, dzięki któremu będzie mierzony jego indywidualny czas. Numer startowy przyczepiamy agrafkami na koszulce z przodu. Losowanie nagród w Tomboli odbędzie się po dekoracji zwycięzców, na Stadionie Miejskim. Tam też rozlokowane będą stoiska naszych partnerów i sponsorów. Warto też śledzić pojawiające się informacje na naszej stronie www.superbieg.pl i Facebooku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group