Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10898
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Superbohaterowie dla dzieci niepełnosprawnych

Sobota, 2 maja 2015, 7:40
Aktualizacja: 7:43
Autor: Mea
Jelenia Góra: Superbohaterowie dla dzieci niepełnosprawnych
Fot. Archiwum Stowarzyszenia
Zabawy z superbohaterami, warsztaty plastyczne, konsultacje z pedagogiem i porady prawne – to elementy, z których składał się dzień otwarty Punktu Konsultacyjno–Doradczego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” ze Szklarskiej Poręby, który odbył się w jeleniogórskiej siedzibie przy ul. Paderewskiego.

To już drugie spotkanie z cyklu darmowych konsultacji, realizowanych raz w miesiącu przez Stowarzyszenie „Światełko”. – Tym razem zorganizowaliśmy spotkanie dzieci pełnosprawnych z niepełnosprawnymi, które zabawiali superbohaterowie, czyli jeleniogórscy studenci. Animatorzy, przebrani za Supermana, czy Więźniówkę prowadzili m.in. gry z chustą Klanzy, malowali dzieciom twarze oraz urozmaicali czas zagadkami i quizami. Mali uczestnicy zajęć robili zwierzątka z baloników, zdobili je, stworzyli też długi rysunek – mówiła Bożena Wiecha-Grzech, wiceprezes stowarzyszenia.

Dzieci chętnie brały udział w zabawach, a z ich twarzy nie schodził uśmiech. – Specjalnie zaprosiliśmy na dzień otwarty również dzieci pełnosprawne, by zintegrowały się z niepełnosprawnymi. Wszyscy byli zadowoleni i wspaniale bawili się - powiedziała pani wiceprezes.

W trakcie spotkania rodzice dzieci niepełnosprawnych uzyskali cenne porady i wskazówki. – Pytano o informacje, jakie powinny znaleźć się w pismach do instytucji pomagającym osobom niepełnosprawnych. Konsultowano się z psychologiem w sprawie dzieci i korzystano z porad oligofrenopedagoga, posługującego się językiem migowym, asystentów rodziny i doradców prawnych – dodała Bożena Wiecha-Grzech.
Kolejne, darmowe spotkanie zaplanowano na 11 maja od godz. 16.30 do 18.30. Odbędzie się pod hasłem „Bezpieczeństwo”. Celem dni otwartych jest integracja i popularyzowanie idei punktów konsultacyjnych.

Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” ze Szklarskiej Poręby, które prowadzi punkt konsultacyjny na Zabobrzu w Jeleniej Górze, zrzesza w swoich szeregach ok. 25 rodziców dzieci niepełnosprawnych. Przyłączyć się może każdy. Ponadto punkty konsultacyjne znajdują się we Wrocławiu, Krakowie i Toruniu. Dofinansowane są przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
111
Tak
37%
Nie
50%
Ciężko powiedzieć
10%
Nie interesuję się polityką
4%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group