Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6904
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Sukcesy zawodników MKS–u Karkonosze

Wtorek, 26 lutego 2019, 6:21
Aktualizacja: 23:30
Autor: Przemek Kaczałko/ AP
Polska: Sukcesy zawodników MKS–u Karkonosze
Fot. użyczone
Świetny występ zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych – Małopolska 2019. W klasyfikacji generalnej MKS Karkonosze Sporty Zimowe zajął drugie miejsce uzyskując 360,57 punktów na 102 kluby biorące udział w zawodach.

Saneczkarze:

Fantastycznie zaprezentowali się saneczkarze zdobywając 1. miejsce w klasyfikacji klubów zdobywając 174,25 punktów i 13 medali: 4 złote, 4 srebrne, 5 brązowych. Medale zdobyli:
- Kacper Tarnawski: złoto w dwójkach, złoto w drużynach, srebro w jedynkach.
- Anna Bryk: złoto w jedynkach, srebro w dwójkach, srebro w drużynach.
- Weronika Bryk: brąz w drużynach.
- Patrycja Karaś: srebro w dwójkach, brąz w jedynkach..
- Mateusz Karaś: złoto w jedynkach, złoto w drużynie.
- Jakub Karaś: złoto w drużynie, brąz w jedynkach.
- Jędrzej Poniatowski: złoto w dwójkach, brąz w drużynach.
- Stanisław Bielawski: srebro w jedynkach, srebro w drużynach, brąz w dwójkach.
- Patryk Niebieski-Pomasiewicz: srebro w drużynach, brąz w jedynkach.
- Krzysztof Schulc: srebro w drużynach, brąz w dwójkach.
- Domnik Houhoud: brąz w drużynach.
- Arkadiusz Dybalski: brąz w drużynach.

Nadia Chodorek - zawodniczka KS Śnieżka Karpacz: złoto w drużynach, srebro w jedynkach. Trenerzy: Przemysław Pochłód, Tomasz Koćmierowski, Robert Dobrowolski, Sylwester Poniatowski, Monika Pawlak-Warzybok, Marta Pochłód.

Narciarstwo Klasyczne - Biegi:

Bardzo dobrze startowali narciarze biegowi zajmując w klasyfikacji klubowej 1. miejsce zdobywając 118 punktów i 5 medali: 3 srebrne i 2 brązowe. Medale zdobyli:
W sprincie juniorów - Oskar Wysocki - srebro, Maciej Zdziechowski - brąz.
W biegu łączonym juniorów na 20 km: Michał Boreczek - srebro, Maciej Zdziechowski - brąz.
Sprint drużynowy 3 x 1000m - Michał Boreczek i Maciej Zdziechowski - srebro.
Trenerzy: Włodzimierz Waluś, Jan Framiński, Adrian Cheba, Piotr Skowron.

Biathloniści w klasyfikacji klubowej zajęli 5. miejsce zdobywając - 68,32 punktów i 4 medale: 1 złoty i 3 medale srebrne. Medale zdobyli:
Sprint juniorów: Marcin Zawół - srebro
Bieg na dochodzenie: Marcin Zawół - srebro
Bieg indywidualny: Marcin Zawół - złoto
Sztafeta juniorów młodszych w składzie: Maciej Kojro, Wojciech Jasiński, Marcin Zawół - srebro.
Trenerzy: Izabela Daniło, Andrzej Koziński, Magdalena Wielechowska.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży jest cykliczną, rozgrywaną corocznie impreza sportową adresowaną do najlepiej zapowiadających się zawodników reprezentujących kluby sportowe z całej Polski. OOM w sportach zimowych obejmuje rywalizację w 14 dyscyplinach sportu. W 2019 roku były to: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie na torze długim, łyżwiarstwo szybkie – short track, koszykówka kobiet i mężczyzn, narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne (biegi, kombinacja norweska, skoki), saneczkarstwo i snowboard. Rywalizacja o medale OOM jest równoznaczna z rywalizacja o tytuły mistrzów Polski juniorów młodszych, jak i juniorów (poza curlingiem, hokejem na lodzie i łyżwiarstwem figurowym). Dla większości uczestników jest to debiutancki start w zawodach rangi ogólnopolskiej i wielki zaszczyt wynikający z włączenia się do bezpośredniej walki o tytuł mistrza Polski. W finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych "Małopolska 2019" wystartowało ponad 1140 zawodników, którymi opiekowało się ponad 240 trenerów, a nad ich rywalizacją czuwało 285 arbitrów.

Jestem bardzo zadowolony z występów naszych zawodników i zdobytych medali oraz punktów, które pozwoliły na uzyskanie w generalnej klasyfikacji klubowej wysokiego drugiego miejsca, a w sekcji saneczkarze i narciarze biegowi również pierwszego miejsca. Gratuluję medalistom i zawodnikom biorącym udział w zawodach oraz ich trenerom - powiedział Zbigniew Stępień, prezes MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.
Warto też nadmienić, że w dniach 2-12 marca 2019 w Krasnojarsku, odbędzie się 27. edycja Zimowej Uniwersjady. Reprezentację Polski będzie tworzyć 42 sportowców - studentów, a wśród nich zawodnik MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra - Michał Skowron, trzymamy kciuki za dobry występ - dodał prezes.

Twoja reakcja na artykuł?

5
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group