Jelenia Góra: Sukcesy młodych koszykarzy

Sobota, 9 lipca 2022, 12:34
Aktualizacja: 12:37
Autor: Przemek Kaczałko/ inf. pras.
Zakończył się sezon rozgrywek w Lidze Minikoszykówki U12, gdzie podopieczni trenera Łukasza Niesobskiego w lidze dolnośląsko - lubuskiej zajęli III miejsce. To spory sukces zawodników KS Sudety, zważywszy, że dwa czołowe miejsca zajmują kluby w Wrocławia – WKK i Śląsk, a Sudety przegrały ze Śląskiem zaledwie trzema punktami.

Młodzi zawodnicy dzięki Fundacji NBA i rodzicom pojechali też do Radomia na Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Radomia, gdzie zajęli IV miejsce, a Igor Piotrowski został wybrany do najlepszej piątki turnieju. Tam nabrali koszykarskiego doświadczenia, a dodatkowo Jakub Czernicki i Igor Piotrowski zostali MVP meczów (odpowiednio z Niedźwiadkami Przemyśl i Spójnią Stargard).

Kolejnym sukcesem zawodników KS Sudety było II miejsce na Turnieju Minikoszykówki U12 w Żarach, gdzie na specjalne zaproszenie organizatorów zawodnicy udali się znów dzięki rodzicom i Fundacji Niesobski Basket Academy, której celem jest propagowanie koszykówki wśród dzieci, sportowy rozwój i organizacja czasu wolnego. Trener Łukasz Niesobski był dumny ze swoich podopiecznych – Szymon Głowacki został liderem konkursu rzutów osobistych, Igor Piotrowski trafił do najlepszej piątki turnieju, Dawid Janiszewski najlepszym zawodnikiem meczu z Cogito Zgorzelec, Kornel Ponikowski z Górnikiem Wałbrzych, a Jędrzej Kamiński z Zastalem Zielona Góra.

Należy również wspomnieć o mniej licznej drużynie U13, której trenerem jest również Łukasz Niesobski, a która zajęła w Lidze Młodzików VIII miejsce w lidze dolnośląsko – lubuskiej (na 13 zespołów) i dzielnie trenowała kolejny sezon razem z przyjaciółmi i kolegami z rocznika 2010.

Młodzi koszykarze wciąż chcą rozwijać swoją pasję i trenować razem, by obie drużyny mogły się wspierać jak do tej pory, i osiągać kolejne sukcesy. W zeszły weekend z pomocą Fundacji Niesobski Basket Academy i rodziców pojechali wraz z dziewczynkami z Wichosia na 19 Międzynarodowy Turniej Koszykówki w Gnieźnie, gdzie reprezentowali Jelenią Górę i Karkonosze. Tam w latach 2017 i 2018 ich trener, z ówczesnymi podopiecznymi KS Sudety, zajął dwukrotnie I miejsce. Wichośki U12/U13 zajęły II miejsce w swojej kategorii, ulegając jedynie LaBasket Warszawa, a chłopcy V miejsce, przegrywając z London Elite, drużyną Pirates ze Szwecji i ze... Śląskiem Wrocław. Niemniej jednak jest to bardzo duży sukces młodych adeptów koszykówki, gdyż ranga turnieju jest naprawdę wysoka. Trzymajcie Państwo kciuki za młodzież, która chce rozwijać swoją pasję!