Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4483
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobierzyce: Sukcesy jeleniogórskich karateków

Wtorek, 10 kwietnia 2012, 21:11
Aktualizacja: 21:12
Autor: MDvR
Kobierzyce: Sukcesy jeleniogórskich karateków
Fot. użyczone
203 młodych karateków stanęło 1 kwietnia na starcie II Międzynarodowego Turnieju ShinKyokushin rozgrywanego w Kobierzycach. Turniej skierowany był do zawodników, którzy pierwszy raz stoczyli walki w pełno kontaktowym karate od 6 do 15 roku życia oraz dla osób dorosłych. Nasze miasto godnie reprezentowało aż 9 zawodników z Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai Piotra Cieślińskiego. Zawody stały na wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak i sportowym.

Najwięcej walk wśród naszych zawodników stoczyła dziewięcioletnia Barbara Krawczyk (aż trzy), która zajęła wysokie trzecie miejsce, niewiele przegrywając w półfinale z zawodniczą z Ukrainy. W kategorii dzieci charakter i ducha walki pokazali również sempai Dominika Kowal i Jakub Sławski, którzy pierwszy raz stanęli na macie i potraktowali ten turniej jako doświadczenie przed kolejnymi startami. W kategorii najmocniej obsadzonej "kadet" wystąpili sempai Jacek Kula i Krzysztof Skrzypek. Chłopcy niestety podczas eliminacji musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Kategorię młodzików reprezentowały sempai Anna Półtorak i Angelika Soliło. Ania swoją pierwszą walkę wygrała z przeciwniczką z Wrocławia, doprowadzając do przewagi poprzez uzyskanie wazarii (pół punktu przewagi) techniką mawashigeri gedan (low kick). W walce ćwierćfinałowej Ania musiała uznać wyższość zawodniczki z Opola. Natomiast Angelika Soliło rozstawiona w kategorii open, musiała zmierzyć się z zawodniczką o wiele cięższą od siebie. Po 2 minutach ciężkiej przeprawy Angelika uznała wyższość rywalki z Niepołomic. Obie zawodniczki pokazały publiczności twardy styl walki i dobre przygotowanie taktyczne.

Kategoria senior skierowana była dla zawodników powyżej 18. roku życia. Najwięcej walk stoczył sempai Filip Hus trenujący w sekcji AZS ZOD Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze. Filip pierwszą walkę stoczył z przeciwnikiem z Wrocławia i wygrał po dogrywce przez wskazanie sędziów. Druga walka charakteryzowała się dynamiczną wymianą ciosów. Sędziowie dwukrotnie wskazali na remis i podczas ostatniej dwuminutowej dogrywki nasz zawodnik zastosował niedozwoloną technikę, co przyczyniło się do werdyktu wskazującego na korzyść oponenta.

W tej samej kategorii po raz pierwszy reprezentował nasz klub Adam Wanielista, znany polski sportowiec uprawiający zawodowo saneczkarstwo. Adam swoją historię z karate rozpoczął jako dziecko i zakończył w wieku 17 lat w organizacji, która ograniczała się do wybranych technik podczas walki (Shotokan). Po latach postanowił powrócić do treningów pod okiem trenera Piotra Cieślińskiego. Walka w wykonaniu Adama przebiegała dynamicznie. Po dogrywce Adam otrzymał punkt ujemny za wykonanie niedozwolonej techniki i przegrał to starcie.

Reasumując każdy z zawodników pokazał charakter i ducha walki. Wychowankowie wykazali się wielką odwagą stawiając pierwsze kroki w największej organizacji karate w Polsce i na świecie - Shin-Kyokushin. Władze klubu dziękują ponadto za współpracę następującym firmom i instytucjom: Hotel LAS, Silesia Studio, ZOD Politechnika Wrocławska w Jeleniej Górze, MKS Karkonosze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group