Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 11965
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konstantynów Łódzki: Sukces szczypiornistek dolnośląskiej kadry z udziałem jeleniogórskich zawodniczek

Poniedziałek, 22 lipca 2013, 15:54
Aktualizacja: Środa, 24 lipca 2013, 14:16
Autor: MDvR
Konstantynów Łódzki: Sukces szczypiornistek dolnośląskiej kadry z udziałem jeleniogórskich zawodniczek
Fot. użyczone
Piątek był ostatnim dniem finału XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzież w piłce ręcznej kobiet, w której uczestniczyły zawodniczki urodzone w roku 1998 i młodsze. W gronie finalistek turnieju rozgrywanego w w Konstantynowie Łódzkim znalazły się najlepsze zespoły kadr wojewódzkich naszego kraju, które awans wywalczyły w wyniku wcześniejszych eliminacji rozgrywek półfinałowych OOM.

Nasza kadra awans otrzymała z drugiego miejsca wraz z kadrą Śląska (1 miejsce), eliminując kadry woj. łódzkiego i opolskiego. W trakcie trwającej olimpiady (15-19 lipiec) zespoły najpierw zostały podzielone na 2 grupy. W grupie A rywalizowały kadry woj.: śląskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i świętokrzyskiego. Natomiast w grupie B znalazły się kadry województw: wielkopolskiego, małopolskiego, dolnośląskiego i pomorskiego.

Aby walczyć o złoty krążek olimpiady młodzieży nasze szczypiornistki musiały wyjść z grupy z pozycji pierwszej lub drugiej i znaleźć się w gronie czterech najlepszych ekip. Z tego zadania wywiązały się doskonale – wygrywając z kadrą wielkopolską 13:12 (5: 5), małopolską 24:20 (9: 10) i przegrywając z kadrą pomorską 18:24 (9: 9), a prym w klasyfikacji strzelczyń zespołu i olimpiady wiodła jeleniogórska szczypiornistka Natalia Janas (rocznik 99) kolejno zdobywając: 6, 9 i 3 bramki, co przyczyniło się do wyjścia z grupy.

Po dniu przerwy w rozgrywkach fazy półfinałowej kadra Dolnego Śląska zmierzyła się z zespołem kadry województwa świętokrzyskiego. Presja spotkania, silny wyrównany zespół kielecki, osiem dwuminutowych kar dla naszego zespołu oraz bardzo liczne grono przybyłych kibiców podcięło skrzydła naszym zawodniczkom, które walczyły tylko do 15. minuty, a na tablicy wyników było 4:4. Dalsza część gry to systematyczne powiększanie przewagi i bezradność naszych zawodniczek w obronie, a przede wszystkim w ataku i rzutach na bramkę rywalek. Spotkanie zakończone wynikiem 23:12 (10:4) dla przeciwniczek. Pozostała już zatem tylko nadzieja na walkę o brązowy krążek turnieju z zespołem ze Śląska. Niestety i to spotkanie nie poszło po myśli naszego zespołu, a rywalizację ze Śląskiem dziewczyny zakończyły wynikiem 20:30 (8:12).

W opinii prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej Sławomira Ptaka, obecnego na meczach kadry – należy dziewczynom podziękować i pogratulować, gdyż jest to największy sukces żeńskiego szczypiorniaka w tej kategorii wiekowej w ostatnich kilkunastu latach.

Klasyfikacja końcowa OOM:
1. Kadra Świętokrzyskiego
2. Kadra Pomorskiego
3. Kadra Śląska
4. Kadra Dolnego Śląska
5. Kadra Małopolski
6. Kadra Kujawsko-pomorskie
7. Kadra Wielkopolska
8. Kadra Mazowieckiego

MVP Olimpiady - Więckowska Dominika – Świętokrzyskie.
Najlepsze zawodniczki poszczególnych zespołów:
1. Dolnośląskie - Janas Natalia – KPR MOS Jelenia Góra
2. Pomorskie - Błaszkowska Jagoda
3. Kujawsko - pomorskie - Kowalczyk Natalia
4. Mazowieckie - Pielak Marlena
5. Świętokrzyskie - Gliwińska Wiktoria
6. Małopolskie - Nosek Natalia
7. Śląskie - Płomińska Oktawia
8. Wielkopolska - Szajek Karolina

Trenerami kadry Dolnego Śląska są szkoleniowcy: Renata Jastrzębska (Kobierzyce), Wiesław Iwanio (Świdnica) oraz Jerzy Dyrkacz (Wrocław).

Skład kadry wojewódzkiej rocznika 1998 i młodsze:
Bramkarki: KPR Kobierzyce – Wawrzyniak Laura, MKS Zagłębie Lubin – Żubrowska Agnieszka.
Zawodniczki z pola: UKS 9 Legnica - Białas Nikola ilość zdobytych bramek (11), Pięta Agata (4), KPR Kobierzyce – Drozdowska Wiktoria (11), Jakubowska Kinga (4), Siekańska Katarzyna (1), Szewczyk Zuzanna (1), MKS Zagłębie Lubin – Krażewska Katarzyna (3), Krzyżanowska Oliwia (9), Płoch Wiktoria (3), Szcześniak Julia (2), KPR MOS Jelenia Góra - Kulas Zuzanna (1), Skowrońska Agata (15), Janas Natalia (22).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
897
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group