Czwartek, 16 września
Imieniny: Edyty, Kamili, Kornela
Czytających: 6081
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Sukces MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe

Niedziela, 12 marca 2017, 23:31
Aktualizacja: 23:42
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Sukces MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe
Fot. Tomek Raczyński
Michał Skowron zwyciężył w klasyfikacji generalnej Biegu na Igrzyska w kategorii Junior A, a MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w klasyfikacji klubowej zakończył cykl Pucharu Grupy Azoty na drugim miejscu. Sezon 2016/2017 zdecydowanie pokazał potencjał jaki drzemie w naszych biegaczach narciarskich.

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie gościła w sobotę i niedzielę (11-12.03) najlepszych narciarzy biegowych cyklu Pucharu Grupy Azoty „Bieg na Igrzyska”. Pierwszego dnia rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach ze startu wspólnego, a drugiego dzięki lekkiemu przymrozkowi na znacznie lepszym podłożu – w biegu pościgowym. - Potrzebowałem dzisiaj zwycięstwa nad Maćkiem Popieluchem i się udało – powiedział drugi na mecie biegu pościgowego Michał Skowron, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jedyny rywal jaki mógł mu zagrozić w „generalce” był tego dnia szósty. - Cały cykl zaliczam do udanych, choć były czasem wpadki, ale jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać klasyfikacji generalnej (byłem drugi i trzeci, więc brakowało złota do kolekcji), więc jestem przeszczęśliwy – wyznał zawodnik jeleniogórskich Karkonoszy. - Wczoraj temperatura była na plusie (3 st.) przez co śnieg był bardzo miękki i trudno było się odepchnąć – kije wbijały się mocno w śnieg. Dzisiaj przymroziło w nocy i to pozwoliło na bardzo swobodne bieganie – dodał M. Skowron, który przyznaje, że Jakuszyce zawsze mu sprzyjały i mimo że bieg „łyżwą” nie jest jego mocną stroną, to w niedzielę poszło ma bardzo dobrze.

Bardzo dobrze spisała się też Róża Łyjak, która z piątego miejsca po biegu ze startu wspólnego wskoczyła w pościgu na najniższy stopień podium. - Łyżwą biegło mi się świetnie, najlepiej pod górę, narty były świetnie przygotowane, więc to także pomogło mi stanąć na podium. Myślę, że gdybym nie straciła tak dużo w biegu klasykiem, to stanęłabym wyżej, bo czułam się na siłach tego dnia – oceniła po finałowym biegu Róża Łyjak, która przyznaje, że w poprzednich biegach nie szło jej zbyt dobrze, ale z całego cyklu Biegu na Igrzyska jest zadowolona.

W kategorii Junior D nasi zawodnicy nie znaleźli się w czołowej szóstce, ale finałowy bieg pościgowy był znacznie lepszy w ich wykonaniu, bowiem Bartłomiej Krawczyk był 5., a Oskar Finowski 6. Wśród Juniorek D bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Piasecka, która w niedzielę była piąta na mecie, co dało jej szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dodatkową atrakcją wielkiego finału Biegu na Igrzyska była rywalizacja Juniorów i Juniorek E, którzy dotychczas rywalizowali jedynie podczas Lig Regionalnych Pucharu Grupy Azoty. Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice/SP 1 Piechowice ze stratą 9,1 sek. do zwycięzcy zakończył bieg na drugim miejscu, z kolei wśród dziewczyn Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Sporty Zimowe zajęła trzecie miejsce.

Wyniki czołowych zawodników z naszego regionu:
Juniorka A:
4. Róża Łyjak (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz)
Juniorzy B:
4. Michał Boreczek (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra)
5. Oskar Wysocki (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba)
Juniorki B:
5. Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz)
Juniorka D:
6. Weronika Piasecka (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra)

W klasyfikacji generalnej, mimo niewielu sukcesów indywidualnych – drużynowo MKS Karkonosze Sporty Zimowe spisał się rewelacyjnie i zakończył cykl na drugim miejscu w Polsce.

Klasyfikacja klubowa 2016/2017:
1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 6013 punktów
2. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 5322 punktów
3. NKS Trójwieś Beskidzka – 5105 punktów
4. MKS Istebna – 4373 punktów
5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 3600 punktów
6. UKS Rawa Siedlce – 3511 punktów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group