Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11171
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Sukces MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe

Niedziela, 12 marca 2017, 23:31
Aktualizacja: 23:42
Autor: Przemek Kaczałko
Polana Jakuszycka: Sukces MKS–u Karkonosze Sporty Zimowe
Fot. Tomek Raczyński
Michał Skowron zwyciężył w klasyfikacji generalnej Biegu na Igrzyska w kategorii Junior A, a MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra w klasyfikacji klubowej zakończył cykl Pucharu Grupy Azoty na drugim miejscu. Sezon 2016/2017 zdecydowanie pokazał potencjał jaki drzemie w naszych biegaczach narciarskich.

Polana Jakuszycka w Szklarskiej Porębie gościła w sobotę i niedzielę (11-12.03) najlepszych narciarzy biegowych cyklu Pucharu Grupy Azoty „Bieg na Igrzyska”. Pierwszego dnia rywalizacja toczyła się w trudnych warunkach ze startu wspólnego, a drugiego dzięki lekkiemu przymrozkowi na znacznie lepszym podłożu – w biegu pościgowym. - Potrzebowałem dzisiaj zwycięstwa nad Maćkiem Popieluchem i się udało – powiedział drugi na mecie biegu pościgowego Michał Skowron, który tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Jedyny rywal jaki mógł mu zagrozić w „generalce” był tego dnia szósty. - Cały cykl zaliczam do udanych, choć były czasem wpadki, ale jeszcze nigdy nie udało mi się wygrać klasyfikacji generalnej (byłem drugi i trzeci, więc brakowało złota do kolekcji), więc jestem przeszczęśliwy – wyznał zawodnik jeleniogórskich Karkonoszy. - Wczoraj temperatura była na plusie (3 st.) przez co śnieg był bardzo miękki i trudno było się odepchnąć – kije wbijały się mocno w śnieg. Dzisiaj przymroziło w nocy i to pozwoliło na bardzo swobodne bieganie – dodał M. Skowron, który przyznaje, że Jakuszyce zawsze mu sprzyjały i mimo że bieg „łyżwą” nie jest jego mocną stroną, to w niedzielę poszło ma bardzo dobrze.

Bardzo dobrze spisała się też Róża Łyjak, która z piątego miejsca po biegu ze startu wspólnego wskoczyła w pościgu na najniższy stopień podium. - Łyżwą biegło mi się świetnie, najlepiej pod górę, narty były świetnie przygotowane, więc to także pomogło mi stanąć na podium. Myślę, że gdybym nie straciła tak dużo w biegu klasykiem, to stanęłabym wyżej, bo czułam się na siłach tego dnia – oceniła po finałowym biegu Róża Łyjak, która przyznaje, że w poprzednich biegach nie szło jej zbyt dobrze, ale z całego cyklu Biegu na Igrzyska jest zadowolona.

W kategorii Junior D nasi zawodnicy nie znaleźli się w czołowej szóstce, ale finałowy bieg pościgowy był znacznie lepszy w ich wykonaniu, bowiem Bartłomiej Krawczyk był 5., a Oskar Finowski 6. Wśród Juniorek D bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Piasecka, która w niedzielę była piąta na mecie, co dało jej szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dodatkową atrakcją wielkiego finału Biegu na Igrzyska była rywalizacja Juniorów i Juniorek E, którzy dotychczas rywalizowali jedynie podczas Lig Regionalnych Pucharu Grupy Azoty. Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice/SP 1 Piechowice ze stratą 9,1 sek. do zwycięzcy zakończył bieg na drugim miejscu, z kolei wśród dziewczyn Klaudia Traczyk z MKS Karkonosze Sporty Zimowe zajęła trzecie miejsce.

Wyniki czołowych zawodników z naszego regionu:
Juniorka A:
4. Róża Łyjak (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz)
Juniorzy B:
4. Michał Boreczek (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra)
5. Oskar Wysocki (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Szklarska Poręba)
Juniorki B:
5. Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra/ SMS Karpacz)
Juniorka D:
6. Weronika Piasecka (MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra)

W klasyfikacji generalnej, mimo niewielu sukcesów indywidualnych – drużynowo MKS Karkonosze Sporty Zimowe spisał się rewelacyjnie i zakończył cykl na drugim miejscu w Polsce.

Klasyfikacja klubowa 2016/2017:
1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 6013 punktów
2. MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 5322 punktów
3. NKS Trójwieś Beskidzka – 5105 punktów
4. MKS Istebna – 4373 punktów
5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 3600 punktów
6. UKS Rawa Siedlce – 3511 punktów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
169
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
112
Radiowozy na prąd
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
 
Aktualności
Roboty na Wolności
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group