Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13403
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Sukces jednoczy!

Poniedziałek, 1 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 października 2007, 12:05
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Sukces jednoczy!
Fot. Maciej Popkiewicz
Zadowoleni z udanej obrony wodospadu mieszkańcy Przesieki i goście świętowali.

Kąpiel morsów w lodowatej wodzie kaskady na rzece Podgórna rozpoczęła sobotni festyn na pożegnanie lata w Przesiece. Niewiele brakowało, a byłaby to ostatnia zabawa w tym miejscu. Na szczęście wodospad pozostanie, a morsy, mieszkańcy okolic oraz turyści będą mogli podziwiać jego uroki przez długie lata.

Wszystko dzięki udanej akcji obrony tego miejsca przed planami inwestora, który w pobliżu chciał postawić elektrownię wodną. Ponieważ pozwolenia wydano niezgodnie z prawem, a do ujawnienia tych procedur przyczynili się głównie mieszkańcy Przesieki wspierani przez Macieja Popkiewicza z Wrocławia, wszelkie decyzje cofnął wojewoda dolnośląski. I elektrowni nie będzie.

Dlatego sobotni festyn miał szczególnie radosny wymiar. – Nie zabrakło gitary i śpiewów. Bawili się przesieczanie, turyści, miłośnicy Karkonoszy i przedstawiciele przesieckich władz. Tak się złożyło, że szalony i absurdalny pomysł budowy elektrowni w obrębie wodospadu miał też pozytywne strony. Jak nigdy wcześniej zjednoczył mieszkańców Przesieki i uświadomił im, jak wiele znaczy wspólne działanie. Nie tylko umożliwił wzajemne poznanie się, ale zaowocował nowymi sympatiami i znajomościami. Bezinteresowna zaś aktywność i szczególne zaangażowanie nielicznego grona osób głęboko zapadło w umysłach i sercach wszystkich – mówi Maciej Popkiewicz, który był gościem sobotnie imprezy.

Przy okazji zebrani podziękowali mediom za wsparcie protestujących. Wskazano także na udział Jelonki.com w sukcesie i medialnym nagłośnieniu sprawy, która – dzięki temu – rozniosła się echem niemal do każdego zakątka, gdzie są zainteresowani utrzymaniem karkonoskiej natury życzliwi ludzie.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1077
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group