Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6318
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces jednoczy!

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 1 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 października 2007, 12:05
Autor: TEJO
Fot. Maciej Popkiewicz
Zadowoleni z udanej obrony wodospadu mieszkańcy Przesieki i goście świętowali.

Kąpiel morsów w lodowatej wodzie kaskady na rzece Podgórna rozpoczęła sobotni festyn na pożegnanie lata w Przesiece. Niewiele brakowało, a byłaby to ostatnia zabawa w tym miejscu. Na szczęście wodospad pozostanie, a morsy, mieszkańcy okolic oraz turyści będą mogli podziwiać jego uroki przez długie lata.

Wszystko dzięki udanej akcji obrony tego miejsca przed planami inwestora, który w pobliżu chciał postawić elektrownię wodną. Ponieważ pozwolenia wydano niezgodnie z prawem, a do ujawnienia tych procedur przyczynili się głównie mieszkańcy Przesieki wspierani przez Macieja Popkiewicza z Wrocławia, wszelkie decyzje cofnął wojewoda dolnośląski. I elektrowni nie będzie.

Dlatego sobotni festyn miał szczególnie radosny wymiar. – Nie zabrakło gitary i śpiewów. Bawili się przesieczanie, turyści, miłośnicy Karkonoszy i przedstawiciele przesieckich władz. Tak się złożyło, że szalony i absurdalny pomysł budowy elektrowni w obrębie wodospadu miał też pozytywne strony. Jak nigdy wcześniej zjednoczył mieszkańców Przesieki i uświadomił im, jak wiele znaczy wspólne działanie. Nie tylko umożliwił wzajemne poznanie się, ale zaowocował nowymi sympatiami i znajomościami. Bezinteresowna zaś aktywność i szczególne zaangażowanie nielicznego grona osób głęboko zapadło w umysłach i sercach wszystkich – mówi Maciej Popkiewicz, który był gościem sobotnie imprezy.

Przy okazji zebrani podziękowali mediom za wsparcie protestujących. Wskazano także na udział Jelonki.com w sukcesie i medialnym nagłośnieniu sprawy, która – dzięki temu – rozniosła się echem niemal do każdego zakątka, gdzie są zainteresowani utrzymaniem karkonoskiej natury życzliwi ludzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Tomek 1-10-2007 15:18
Wielkie brava dla Przesieki
~rymcycymcy 1-10-2007 17:25
Ja bym przyłączył jeszcze Przesiekę do Jeleniej. Wyszedłby na mapie fajny, zakręcony ogonek.
~Zibij 1-10-2007 17:54
Tak się tworzą ,,MAŁE OJCZYZNY,, i tak trzymać.
~yogi bubu 1-10-2007 20:47
widać ze pan z gitarą już lekko zamieciony jest
~Emeryt 1-10-2007 23:16
A czy spalono kukłę tego byłego wójta, co sfałszował dokument, i Starosty, co tak szybko chciał klepnąć pozwolenie? Brawo Mieszkańcy Przesieki! Nazwisko tego gnoja podać!
~baff 2-10-2007 7:34
no tak,u nas dalej łączy tylko wspólny wróg a co dalej? czy w przesiece,ongiś perle karkonoszy jest jeszcze coś do zrobienia?.czy jest do tego zapał?
~ 9-11-2007 7:50
były wójt to pan Robert T. ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group