Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6368
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces Cieślińskiego w Japonii

Wiadomości: Świat
Wtorek, 1 grudnia 2015, 20:54
Aktualizacja: 20:57
Autor: KKK Shinkyokushinkai
W dniach 27.10 – 05.11.2015 r. prezes Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai był polskim delegatem na XI Mistrzostwach Świata w Tokio, wziął udział w Światowym Seminarium Karate i przystąpił do egzaminu mistrzowskiego, który tradycyjnie odbył się pod wulkanem Fuji Midori przed Światową Komisją Egzaminacyjną.

W seminarium wzięło udział 450 czarnych pasów z ponad 100 państw członkowskich. Seminarium i egzamin prowadzili najwyżej postawieni oficjele kontaktowego karate m.in. shihan: Kenji Midori, Kenji Senpei, Howard Collins, Brian Collins, Brian Fitkin, Yasuharu Fijihara. Treningi kumite (walka) prowadzili: dwukrotny Mistrz Świata Norichika Tsukamoto, obecny Mistrz Świata Yuji Shimamoto.

Uwieńczeniem pobytu Piotra Cieślińskiego był egzamin mistrzowski na stopień II Dan, który odbył się w świętym miejscu dla Japończyków, pod wulkanem Fuji Midori. Po 8 godzinach weryfikacji umiejętności technicznych, wytrzymałościowych, nazewnictwa oraz walki, Światowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki: sensei Piotr Cieśliński zdał egzamin i uzyskał promocję na stopień mistrzowski II Dan.

- Przygotowania do testu rozpocząłem w styczniu br. Podczas egzaminu kihon, ido geiko, kata, a następnie kumite towarzyszyły emocje, których nie da się opisać. Sukces w sercu Karate smakuje wyjątkowo. Trzeba przeżyć to samemu. Cieszy mnie fakt, że organizacja w której jestem, daje mi i członkom klubu ogromne możliwości rozwoju - wyznał Piotr Cieśliński.

Po powrocie z Japonii w Klubie na Sensei'a czekało gorące powitanie przygotowane przez najmłodszych wychowanków. Wszyscy najmłodsi karatecy mogli zobaczyć w minionym tygodniu prezentację multimedialną z podróży sensei Piotra do Kraju Kwitnącej Wiśni.

- Warto wspomnieć, iż stopień jaki zdobył Cieśliński w Japonii jest unikatowy w naszym mieście, ponieważ do tej pory w dyscyplinie karate nikomu nie udało się zdać egzaminu w sercu Karate - Japonii. Tym bardziej gratulujemy sukcesu na arenie światowej - dodał P. Cieśliński.

- W trakcie Mistrzostw Świata oraz seminarium w Japonii odbyła się promocja powstającego japońskiego centrum sportu w Jeleniej Górze-Sobieszowie "Biały Lew Dojo". Mistrzowie z całego świata byli zdumieni koncepcją lokalu, który od przyszłego roku posłuży zarówno karatekom, jak i lokalnej społeczności do uprawiania sportu. Prezydent Światowej Organizacji Karate shihan Kenji
Midorii stwierdził, że Biały Lew Dojo jest niezwykłym i dużym projektem, życząc powodzenia w realizacji projektu
- podkreślają przedstawiciele Karkonoskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~gratulujw 3-12-2015 14:40
Gratuluuuuuje
~widz3 4-12-2015 8:40
ciekawe za czyje pieniądze pojechał?
~Igor. 4-12-2015 11:30
W mieście może tak ale na terenie powiatu jest kilku znanych zawodników i trenerów którzy zdali egzamin mistrzowski w wybitnych mistrzów karate w Japonia..np u Hirokazu Kanazawy, Hidetaka Nishiyama, Masatoshi Nakayama, Hiroshi Shirai... nie róbmy z tego sensacji....dla zwykłego zjadacza chleba może to robi wrażenie.... ale mimo wszytko gratuluję..
~Kuzyn 4-12-2015 11:59
Czy zdawali oni w Japonii jak Piotrek? W Jeleniej Gorze nikt tego nie dokonał to fakt. A w Polsce jest stosunkowo niewiele osbob które zdawały w Japonii i tego nikt nie podważy. Z finansowaniem ponoć zawiodło miasto JG. Środki własne, sponsorzy.to co wiadomo. Piotrek za bardzo nie gada o takich sprawach, wiec nie wiadomo.
~:) 4-12-2015 12:47
Gdyby Japończycy poznali jaki naprawdę jest P. myślę, że nie wypuścili by go z kraju. Swoim brakiem szacunku i pychą łamie podstawowe zasady karate-do i etykiety dojo, co jest u nich niedopuszczalne. Może w swoim sobieszowskim półświecie jesteś gwiazdorem, ale w świecie karate jesteś cieniutki i duzo osób już się o tym przekonało:)
~Znawca 4-12-2015 13:25
Problem polega na tym, że Cieslinski należy do Polskiego Związku Karate i ma licencje. Zdał w Japonii. Obnażył w Jeleniej gorze fikcje, która była uprawiana przez 15 lat. Gadać bedą Ci którzu nie podlegają pod Tokio i Polski Związek Karate. Jestem ciekawy dlaczego tylko klub pana Piotra należy do Polskiego Związku? I dlaczego inni w Jeleniej gorze nie mogą zdawać w Japonii? Ja gratuluje obnażenia fikcji i zdanego egzaminu, bo to duży sukces. Jeśli ktoś z jeleiogorskich "karateków" zda w Japonii to rownież pogratuluje.
~Znawca 4-12-2015 13:33
Problem polega na tym, że Cieslinski należy do Polskiego Związku Karate i ma licencje. Zdał w Japonii. Obnażył w Jeleniej gorze fikcje, która była uprawiana przez 15 lat. Gadać bedą Ci którzu nie podlegają pod Tokio i Polski Związek Karate. Jestem ciekawy dlaczego tylko klub pana Piotra należy do Polskiego Związku? I dlaczego inni w Jeleniej gorze nie mogą zdawać w Japonii? Ja gratuluje obnażenia fikcji i zdanego egzaminu, bo to duży sukces. Jeśli ktoś z jeleiogorskich "karateków" zda w Japonii to rownież pogratuluje.
~Znawca 4-12-2015 13:40
Klub pana Piotra ma licencje Związku: http://karatejeleniagora.pl/pages/show/33 Tyle w temacie. Stad tez zamieszanie i wrzawa:-) Żaden Klub w JG tej licencji nie posiada z racji braku odpowiednich kwalifikacji i dokumentów.
~Sobieszow 4-12-2015 13:49
Bardzo dobrze, ze zdałes w Japonii. Teraz nikt nie może podważyć twoich osiągnieć i talentu, tak jak to było robione przez ostatnie lata. A reszta środowiska karateków niech sie już martwi w Jeleniej gorze certyfikatami niewiadomo skąd (Krakowa). Mało tego budowa sali w Sobieszowie - to jest naprawdę cos. Ludzie widzia i wiedza jak jest!
~Rodzice 4-12-2015 14:05
Super! Gratulujemy sukcesu, jesteśmy dumni, że nasz syn uprawia karate w takim klubie!!! Konkurencja zieje nienawiścią z wiadomych racji, jednocześnie pokazując swoją słabość. Pozdrowienia od całej RodZiny dla Sensei'a
~:) 4-12-2015 14:08
Problemu nie ma żadnego. Takie osoby jak ~Znawca wypowiadają się na forum niepotrzebnie próbując stworzyć problem. Jak jesteście tacy mocni to chociaż podpiszcie się, a nie piszecie te bzdury ukrywając się. Od razu widać, że jesteście kundlami rodem z Sobieszowa. Kyokushin i Oyama to dwie oddzielne organizacje, mające co prawda wspólny początek i zasady walki, jednak nie zrzeszające się. Ile razy trzeba to powtarzać? Tutaj nie ma nic do znaczenia PZK, bo ono skupia kluby kyokushin, które sie podporządkowują ich zasadom. Oyama jest odrębnym stylem i organizacją ze swoim kapitałem, którym nie chce się dzielić z PZK. Skończcie pisać takie bzdury pseudo-znawcy!!!
~:) 4-12-2015 14:29
~Sobieszów. Dobrze napisałeś....ludzie wiedzą jak jest!!
~gratuluje 4-12-2015 14:45
Tak trzymać. Najlepszy klub w jeleniej!!
~john 69 4-12-2015 14:50
widzę małostkowość domniemam ze negatywne komentarze na temat.P Piotra zamieszcza konkurencja Przykre jest to ze do takiego poziomu schodzą , no cóż zazdrość i egoizm wzięły górę. Fakt jet taki ze ze to człowiek z klasą wykształceniem i pasją A jego dokonania i szacunek którą darzą go jego wychowankowie bronią się same Ja osobiście Gratuluję i jestem dumny ze jest taki człowiek w środowisku Jeleniogórskim i Polskim mało jest takich ludzi którzy mogą się czymś pochwalić, ale za to obrzucać kogoś paszkwilami do domena Polaków
~john 69 4-12-2015 15:11
i jeszcze jedno trzeba dodać bo zapomniałem ,, Psy szczekają a Karawana jedzie dalej", tak to pdsumuję

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group