Piątek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5050
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces akcji przyjaciół jeleniogórskiego Dworu Czarne

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 października 2014, 8:37
Aktualizacja: 0:49
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Akcja na portalu wspieramkulture.pl dotycząca wydania monografii Dworu Czarne zakończyła się 100–procentowym sukcesem – informują „Przyjaciele Dworu Czarne”. – Nie obyło się oczywiście bez problemów, ale obecnie książka trafia już do darczyńców i spotyka się z wysokimi ocenami w wielu środowiskach – mówi Marcin Roszak, jeden z inicjatorów akcji.

Obecnie trwa dystrybucja albumu do wszystkich darczyńców. - Pierwsze egzemplarze zostały już wręczone. Bardzo prosimy o przesłanie adresu, na który mamy dostarczyć pocztą lub doręczyć monografię. Obiecujemy dowieźć lub dosłać dzieło tak szybko, jak będzie to technicznie możliwe – mówi Marcin Roszak.
Jak przyznają inicjatorzy akcji, samo wydanie książki nie obyło się bez problemów.

- Proces twórczy trwał dłużej, niż zakładaliśmy. W finale zdarzył się też kilkudniowy "poślizg" ze strony drukarni. Efekt jest jednak bezsprzecznie lepszy, niż ktokolwiek z nas oczekiwał. Państwa cierpliwość została wynagrodzona zarówno treścią książki, jak i bardzo ładnym, wręcz luksusowym wydaniem. Ponieważ wokół promocji monografii zrobiło się sporo szumu medialnego, a wraz z nim pojawiły się zapytania i komentarze, również osób niezorientowanych w kwestiach prawno-księgowych, chciałbym usystematyzować najważniejsze fakty. Jacek Jakubiec jest właścicielem wszelkich praw związanych z książką. Finansowanie poprzez portal wspieramkulture.pl dotyczyło tylko i wyłącznie wydania monografii w zakresie, który był opisany na stronie internetowej. Ten cel został osiągnięty. Pieniądze z akcji w całości przekazane zostały na konto Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów, a z niej bezpośrednio do wydawnictwa. Nakład podstawowy jest przeznaczony dla darczyńców, którzy wsparli naszą inicjatywę. Projekt nie zakładał natomiast, że zebrana kwota pokryje wszystkie koszty związane z drukiem, tym bardziej, że podjęliśmy decyzję o wydaniu tej wartościowej pozycji w najwyższej możliwej jakości, co zwiększa koszt edycji. Dla zmniejszenia ceny jednostkowej zdecydowaliśmy się zwiększyć nakład. Jest to nasze (Przyjaciół Dworu Czarne, autora oraz Wydawnictwa) osobiste ryzyko i zobowiązanie finansowe, które ma zostać spłacone ze sprzedaży książki. W tej kwestii autor zawarł z Wydawnictwem Ad Rem z Jeleniej Góry osobną umowę. Twórca bowiem - Jacek Jakubiec - jest właścicielem wszelkich praw autorskich, a nie było celem naszego działania, aby w jakikolwiek sposób uniemożliwiać mu dalsze wykorzystanie jego dzieła, chociażby w celach zarobkowych – dodaje Marcin Roszak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Kubuś P. 11-10-2014 12:26
Cieszę się, że duch w narodzie nie umarł! Społeczna akcja wydawnicza zakończona sukcesem, a wiedza na temat najważniejszego chyba pomnika jeleniogórskiego renesansu zamieszczone w jednej książce. Przeczytałem i potwierdzam to, co zamieszczano na ulotce reklamowej - nie można się oderwać, a miejscami czyta się jak kryminał, szczególnie historię ostatniej wojny i czasu po 1945. Autor obok olbrzymiej wiedzy ma zdolność opowiadania i lekkie pióro.
~abc 11-10-2014 12:34
A co z dworem Czarne?
~Jacek J. 11-10-2014 12:38
Kubusiu, z historii ostatniej wojny są tam tylko migawki...
~Jacek J. 11-10-2014 12:58
do abc: los Dworu Czarne wyjaśnia się na salach sądowych. W procesie karnym były już dwie rozprawy: 3.09 i 16.09. a następne z przesłuchaniami świadków - 28.10 i 30.10. W procesie cywilnym (minister Skarbu reprezentowany przez Ministra Środowiska miał wątpliwości co do uchwał podejmowanych przez duet Jarosław B. & Grażyna Sz. zasiadający w sprawie karnej na ławie oskarżonych) 22.09 odbyła się pierwsza rozprawa, na której w imieniu Ministra Środowiska wpłynął wniosek o wyznaczenie dla Fundacji Kultury Ekologicznej zarządcy przymusowego. Prezydent Jeleniej Góry na prośbę Ministra Środowiska wyznaczył już swojego kandydata do tej funkcji. Można mieć nadzieje, że zabytkowy Dwór, od ponad dwóch lat zamknięty na głucho i niestety znów niszczejący- doczeka się lepszego losu.
~Jerzy 11-10-2014 23:20
Czyli, krótko mówiąc, pan Jakubiec nadrukował książki dużo więcej niż jest w stanie się sprzedać, dodatkowo wydanej luksusowo, a teraz skomle na portalach, żeby dobrzy ludzie - tak jak wcześniej w znacznej części pokryli koszty wydania publikacji - tak teraz jeszcze wykupili zalegający nakład. Pan Jacek twierdzi, że może wykorzystywać publikację w celach zarobkowych, a jednocześnie po raz kolejny prosi już ludzi, żeby wsparli go dobrym gestem (i oczywiście odpowiednio wysokim banknotem). Pachnie tu niezłym szwindlem. Mnóstwo ludzi wydaje książki, które też sprzedają się w mizernych nakładach i wręcz autorzy muszą do nich dopłacać z własnej kieszeni, a pan Jacek chce być uprzywilejowany, tzn. założył, że ludzie niejako z obowiązku nie tylko wykupią jego "wybitne dzieło"...
~Jerzy 11-10-2014 23:25
Cd. ...Z obowiązku wykupią jego "wybitne dzieło", ale jeszcze zarobi niezłą kasę na nim. Bo przecież pan Jakubiec to nie jakiś tam tani hobbysta, który siedzi nad czymś kilka lat, a potem nic nie ma ze swojej książki poza satysfakcją, tylko jak ON coś pisze, to musi to być bestseller, oczywiście ze stosowną gratyfikacją finansową. I tak właśnie cwaniacy żerują na dobrym sercu naiwnych, posługując się chwytliwymi sloganami i współczuciem, a na boku kręcą niezłe interesy, o których ich dobroczyńcy nie mają bladego pojęcia. Życie uczy, że nie ma szlachetnych, są tylko sprytni szarlatani.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group