Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 8922
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Sudety w Gościńcu

Wtorek, 16 lipca 2019, 8:03
Aktualizacja: Czwartek, 18 lipca 2019, 16:36
Autor: WAC
Kowary: Sudety w Gościńcu
Fot. Zbigniew N. Piepiora
Kilka dni temu w „Gościńcu na Starówce” w Kowarach odbyło się otwarcie wystawy pn. „Sudety w malarstwie Stanisława Kanonowicza”.

Na obrazach można podziwiać: sudeckie szklaki, Góry Sokole, Śnieżkę, pałace „Nowy Dwór” i „Wojanów”, schroniska PTTK „Samotnia” i „Odrodzenie”, „Jelenią Strugę”, Kolorowe Jeziorka, Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze, zamki Chojnik i Czocha, widok na Kotlinę Kamiennogórską, Góry Wałbrzyskie i Kamienne z Lasockiego Grzbietu czy Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Autor prac – Stanisław Kanononowicz – jest emerytowanym nauczycielem, polonistą. Ukończył Studium Nauczycielskie i Wydział Filologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Artysta mieszka w Kowarach od 1977 roku. S. Kanonowicz jest znany w swoim mieście, gdyż często prezentuje swoje prace na okolicznościowych festynach czy plenerach malarskich i współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Kowarach oraz uczestniczy w działalności Stowarzyszenia Miłośników Kowar, którego jest honorowym członkiem.

Od dziecka bardzo lubiłem rysować – mówi S. Kanonowicz. - Z tego też względu znalazłem się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, gdzie zdobyłem podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu rysunku i malarstwa oraz innych dziedzin plastyki. Po ukończeniu liceum nie kontynuowałem drogi artystycznej, lecz wybrałem inny zawód i stałem się nauczycielem języka polskiego. Nie porzuciłem jednak malarstwa, rysowałem i malowałem przy każdej okazji i chętnie uczyłem dzieci rysunku i malarstwa w ramach lekcji plastyki i na zajęciach pozalekcyjnych. Moją ulubioną techniką jest akwarela, jednak maluję także obrazy olejne, pastele i tempery. Lubię rysować ołówkiem, kredką, piórkiem czy patykiem

S. Kanonowicz skromnie określa się mianem „artysty-amatora”. Namalował ok. 1000 prac. „Sudety w malarstwie Stanisława Kanonowicza” to piąta indywidualna wystawa tego malarza i rysownika. Możemy na niej zobaczyć jego zarówno bardzo wczesne, jak i najnowsze obrazy i rysunki.

Wystawę prac pn. „Sudety w malarstwie Stanisława Kanonowicza” można oglądać bezpłatnie do 15 września. Ekspozycja jest otwarta codziennie w godzinach 12.00-20.00 w „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1-go Maja 23 w Kowarach.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
56
Tak
75%
Nie
16%
Było blisko...
9%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
 
Co jest grane w Norwidzie?
"Mąż mojej żony" w teatrze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group