Jelenia Góra: Sudety – Tarnovia – relacja i foto z meczu koszykówki

Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 9:47
Autor: PK
SUDETY Jelenia Góra 71-62 TARNOVIA Tarnovo Podgórne
(15-14, 18-9, 19-19, 19-20)

Po zażegnaniu widma wycofania drużyny z rozgrywek II ligi, koszykarze Sudetów Jelenia Góra mogą już skupić się na grze i walce o awans do I ligi. W sobotę podopieczni Andrzeja Radziwanowskiego meczem z Tarnovią Tarnowo Podgórne rozpoczęli rundę rewanżową II – ligowych zmagań.

Wielkopolanie to trudny rywal o czym koszykarze Sudetów przekonali się w I rundzie ulegając im w Tarnovie 76-94. Nie mniej w sobotnim meczu oczekiwania kibiców były jasno sprecyzowane i interesowało ich tylko zwycięstwo!

Pierwsza kwarta spotkania nie pozwoliła jednak na zbyt wielki optymizm. Jeleniogórzanie po zaciętej walce wygrali ją zaledwie jednym punktem. O wiele lepiej było w II kwarcie, która okazała się przełomowa dla losów meczu. Sudety wygrały ją 18-9 i z 10 punktową przewagę nasi koszykarze zeszli na przerwę.

Po przerwie obraz gry przypominał wydarzenia z początku spotkania i zgromadzeni kibice obserwowali zaciętą walkę o każdy metr boiska. Zawodnicy Tarnovii próbowali przejąć inicjatywę, jednak nasi zawodnicy mądrze kontrolowali sytuację na parkiecie i utrzymali dystans 9-10 punktów przewagi do końca meczu.

Bardzo dobrze w ekipie Sudetów spisali się Piotr Kozyra (21 pkt.) i Rafał Niesobski (18 pkt.), którzy we dwójkę zdobyli ponad połowę punktów dla swojej drużyny. Prócz nich punkty zdobywali: Wilas (12 pkt.), Samiec (10 pkt.), Czekański (4 pkt.), Urbaniak (3 pkt.) i Czech (3 pkt.).

Niestety niewielu kibiców zgromadził mecz koszykarzy. Nie zabrakło jednak w hali przy ulicy Sudeckiej, wiernego jak się okazuje fana jeleniogórskiego basketu – ministra Jerzego Szmajdzińskiego, który pojawił się w asyście Prezydenta Jeleniej Góry Józefa Kusiaka. Obaj panowie tydzień temu również gościli na meczu Sudetów i wtedy to przekazali kibicom radosną nowinę o znalezieniu środków na dotrwanie klubu do końca sezonu.