Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7591
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Suczka skazana na śmierć głodową

Sobota, 31 maja 2008, 17:33
Aktualizacja: 17:34
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Suczka skazana na śmierć głodową
Fot. Angela
– To musiał być ktoś bez serca – mówią o człowieku, który przywiązał małą suczkę do drzewa w środku lasu. Na szczęście zwierzę znaleziono i uratowano. Sprawcom grozi kara do dwóch lat więzienia.

– To barbarzyństwo w najgorszym wydaniu – komentuje Eugeniusz Ragiel, kierownik schroniska dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Para z Mysłakowic, która odnalazła suczkę, nie może się otrząsnąć z tego, co zobaczyła w samym środku lasu między Cieplicami a Staniszowem. – Słyszeliśmy skamlenie, ale wydawało się nam, że to dzikie zwierzę – opowiadają Anna i Mateusz.

– Następnego dnia też się tam wybrali i tym razem odgłos był coraz bardziej wyraźny. Zaczęli szukać, skąd on dochodzi. Okazało się, że to wyła z głodu malutka suczka, którą ktoś przywiązał do drzewa w samym środku lasu
Była wygłodzona i w powietrzu łykała wszystko, co dali jej znalazcy.

Uratowany piesek uwielbia jazdę samochodem, i zapewne w taki sposób były właściciel przetransportował zwierzę do miejsca egzekucji, jaką chciał na psiaku wykonać. Na szczęście, tragedii udało się uniknąć. W porę znaleziona suczka została oswobodzona i przewieziona do mieszkania Anny i Mateusza. Pies miał szczęście bo poza tym, że przeżył, znalazł nowy dom i nowych właścicieli.

Mamy pięć kotów i dwa psy. Suczka, będzie trzecim, ale dla wszystkich starczy i miejsca, i jedzenia – mówią Ania i Mateusz. Piesek jest bardzo wdzięczny, radosny i uwielbia się bawić. Nie wiem jak ktoś mógł tak potraktować to zwierzę.

Codziennie do schroniska trafia po kilka porzuconych psów. – Zdarzyło się, że przechodzący turyści przypadkowo znaleźli psa przywiązanego do drzewa drutem kolczastym również w środku lasu. Z głodu powyjadał wszystkie żołędzie, szyszki i korzenie wokół drzewa – mówi szef placówki Eugeniusz Ragiel.

Obrońcy zwierząt apelują: zanim podejmiemy decyzję o zakupie zwierzęcia, najpierw dokładnie przeanalizujmy czy mamy warunki by go utrzymać. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. W szczególnych przypadkach znęcania się nad zwierzakiem, w tym skazywania na pewną śmierć głodową, sprawca zostałby skazany na dwa lata więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group