Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6323
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Stypendysta z janowickiej szkoły

Sobota, 15 grudnia 2018, 7:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 grudnia 2018, 6:25
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Stypendysta z janowickiej szkoły
Fot. użyczone
Mimo młodego wieku, ma już za sobą spore osiągnięcia naukowe. Mowa o uczniu klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. Wandy Rutkiewicz w Janowicach Wielkich Juliuszu Amelian – Kowalskim, który po raz czwarty otrzymał stypendium, przyznane przez Dolnośląską Kapitułę Wspierania Uzdolnień stypendium z programu „zDolny Śląsk”.

Na Gali Stypendialnej „zDolny Śląsk” Juliusz Ameljan-Kowalski odebrał swoje kolejne stypendium za osiągnięcia naukowe, został również wyróżniony jako osobowość programu stypendialnego (razem ze śpiewaczką operową, sopranistką Magdaleną Dudek, która otrzymała stypendium artystyczne w najstarszej grupie wiekowej).

Podczas uroczystości, która odbyła się we Wrocławiu Juliusz wygłosił również odczyt-prezentację o swoich pasjach, przeczytanych ostatnio książkach, zamiłowaniu do przedmiotów ścisłych i...kostce Rubika, wzbudzając wielkie zainteresowanie obecnych i zbierając gromkie brawa.

Ósmoklasista szczególnie ukochał nauki przyrodnicze. Uprawia też sport. Trenuje aikido, narciarstwo zjazdowe i pływanie. Ma również uzdolnienia lingwistyczne. Odnosi sukcesy w konkursach z języka angielskiego i niemieckiego oraz w konkursach recytatorskich. Poza tym posiada zdolności organizacyjne, talenty szachowe i angażuje się społecznie.

Twoja reakcja na artykuł?

23
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
7%
Smuci
0
0%
Złości
3
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group