Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5421
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci pielęgniarstwa wspierają służbę zdrowia

Czwartek, 19 marca 2020, 12:28
Aktualizacja: Sobota, 21 marca 2020, 6:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci pielęgniarstwa wspierają służbę zdrowia
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Studenci kierunku pielęgniarstwo z Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odpowiedzieli na apel Ministrwa Zdrowia i wesprą jeleniogórski szpital w walce z koronawirusem.
Nastał czas próby, ciężki czas, czas, w którym ujawnia się nasze człowieczeństwo. To nie jest czas na polityczne wojenki, na fake newsy, na ciągłe bezustanne krytykowanie, podczas, gdy samemu niewiele się robi. Po co to? Czemu ma służyć? Dzisiaj potrzebna jest nam solidarność, zjednoczenie dla wspólnego celu. Każdy z nas jest śmiertelny i o tym trzeba dzisiaj szczególnie pamiętać. Pamiętać o ludziach słabych, o seniorach, o matkach, ojcach rodzin, o siostrach, o braciach, o przyjaciołach, a nie o barwach politycznych - powiedziała Wioletta Palczewska, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych KPSW.
Dzisiaj młodzież z trzeciego roku kierunku pielęgniarstwo otrzymała list z prośbą Ministerstwa Zdrowia o zgłaszanie się do wolontariatu sanitarno - epidemiologicznego. Zareagowali natychmiast. Zgłosiła się ponad połowa rocznika - nie kryje zadowolenia W. Palczewska.
Młodzież jest ofiarna, działa ponad podziałami, nie wdaje się w politykę, nikogo nie "gryzie". Jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebna i można na nią liczyć. Nam należy się od niej uczyć i czerpać tę mądrość, ten entuzjazm pełnymi garściami. Serce rośnie, gdy widzi się taką postawę młodych ludzi. To jest przyszłość naszego kraju - podkreśla dziekan.

Twoja reakcja na artykuł?

74
73%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
5%
Złości
20
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group