Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7021
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strzelał z kałasznikowa, siedzi na ławie

Środa, 29 listopada 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 29 listopada 2006, 9:21
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Strzelał z kałasznikowa, siedzi na ławie
Fot. Marek Tkacz
Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze rozpoczął się proces Krzysztofa W., strażnika więziennego, który w kwietniu zabarykadował się w wieżyczce Aresztu Śledczego i oddał kilka strzałów z broni służbowej.

Strażnik jest oskarżony o przekroczenie uprawnień służbowych. Grozi mu za to kara do pięciu lat więzienia oraz wydalenie ze służby. W stanął przed sądem po kilku miesiącach od wydarzeń, ponieważ tyle czasu trwały badania biegłych psychiatrów. Ci uznali strażnika za w pełni poczytalnego w chwili popełenienia czynu.
Obrona i sam W. twierdzi tymczasem, że działał on w uniesieniu, ponieważ był szykanowany przez swoich przełożonych.

Ci z kolei podkreślają, że 18 kwietnia dokonano zapisu na taśmach wideo, na których uwieczniono całe zajście. Obrońcy są przekonani, że ich pokaz przed prokuraturą, która nagrań nie widziała, rzuciłby na całą sprawę nowe światło. Śledczy tymczasem na razie nie zamierzają powoływać nowych biegłych. Cała sprawa wówczas musiałaby zacząć się od początku.

Przypomnijmy, że w sądzie równolegle prowadzona jest inna sprawa dotycząca zgłoszenia przez Krzysztofa W. doniesienia o wykorzystywaniu służbowych stanowisk do prywatnych celów oraz kontakty pozasłużbowe z osadzonymi w areszcie śledczym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group