Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2260
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strome schody do EURO 2012 w Jeleniej Górze

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 3 lutego 2011, 12:55
Aktualizacja: 12:59
Autor: RED
Fot. Angela
Wczoraj rozstrzygnięto przetarg na przebudowę stadionu przy ul. Złotniczej. Obiekt zgłoszono jako bazę treningową dla chętnych drużyn, które w przyszłym roku rozegrają w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Przyjazd zawodników do stolicy Karkonoszy jest jednak niepewny, nawet jeśli jako miejsce pobytu wybiorą pobliski Wojanów.

– Pomimo zapowiedzi z minionej jesieni, że Jelenia Góra będzie miejscem treningowym dla drużyn Euro-2012, aż do końca ubiegłego roku nikt nie podjął innych działań, niż reklamowe w tym zakresie – przypomina urząd miasta w komunikacie.

W ubiegłym miesiącu prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła ogłosił przetarg na projekt stadionu. Został rozstrzygnięty 2 lutego. Spośród 11 oferentów wygrała wrocławska firma Biuro Obsługi Budownictwa. W warunkach przetargu zapisano, że projekt ma być gotowy do 31 marca, a dodatkowym obowiązkiem jest dokonanie wszystkich uzgodnień w taki sposób, by do dnia 31 maja spełnić wszystkie wymogi, by można było otrzymać pozwolenie na budowę.

Osiągnięta w przetargu cena wykonania projektu to kwota ok. 110 tys. zł. Dopiero odebranie projektu pozwoli na ustalenie realnych kosztów przebudowy, kosztorysu i harmonogramu. Wówczas okaże się dopiero, czy kwota 10 mln zł, którą zasygnalizowała poprzednia ekipa w ratuszu, jest odpowiednia.

Tymczasem, nawet jeśli uda się przebudować stadion w terminie, nie jest wcale powiedziane, że piłkarze do Jeleniej Góry przyjadą. Wprawdzie miasto ma wolę podjęcia się inwestycji, co prezydent Zawiła podkreślił w rozmowie z przedstawicielem wrocławskiej firmy zajmującej się sprawami Euro-2012, odpowiadającym za centra pobytowo-treningowe, ale to niczego nie przesądza.

– Przedstawiciele drużyn uważanych za faworytów rozgrywek już zaczynają się interesować miejscami pobytu, drużyny uważana za słabsze w tym turnieju jeszcze z tym zwlekają – poinformował szefa miasta gość z Wrocławia. Dodał jednocześnie, że wybór przez którąś z ekip np. Pałacu Wojanów na miejsce swego pobytu, nie oznacza wcale, wyboru stadionu jeleniogórskiego na miejsce treningów.

Mecze i tak będą odbywać się we Wrocławiu, a boiskiem treningowym może być obiekt położony między Wojanowem i stolicą Dolnego Śląska. Do tego dochodzą wieści, że w Wojanowie trwają przymiarki do budowy stadionu, który mógłby służyć sportowcom. Tak czy owak: przyjazd jednej z drużyn Euro 2012 do Jeleniej Góry stoi pod sporym znakiem zapytania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

ebee 3-02-2011 13:38
Wokół Jeleniej Góry powstało już kilka aqaparków, niezłych hoteli, być może powstanie w Wojanowie stadion.. No a Szanowna władza, rozważą, snuje wizje. Życzę powodzenia, choć w cuda nie wierzę. EBEE
~do ebeeJ.G. 3-02-2011 13:59
A grupa biznesowa na czele z generałem PEIKERTEM przebudowała Lotnisko które ma teraz nowy pas startowy. Grupa ta też rozpoczęła budowę nawego lotniska na terenie Starej Kamienicy.
~... 3-02-2011 14:26
Zamiast się cieszyć, że wokół naszego miasta, w naszej Kotlinie Jeleniogórskiej, a także w naszym mieście ciagle coś powstaje to niektórzy tylko marudzą! Kotlina Jeleniogórska wraz z Jelenią Górą to całość gospodarcza z miejscami do wypoczynku, pracy, rozrywki, zakupów...
~Pigs 3-02-2011 15:03
"Wczoraj rozstrzygnięto przetarg na przebudowę stadionu przy ul. Złotnicze" - to nie jest do końca prawda. Jedyne, co rozstrzygnięto, do przetarg na sporządzenie dokumentacji na przebudowę. To jednak różnica.
rymcycymcy 3-02-2011 15:26
W tytule jest błąd ...firma BOB (budowniczy) ;) zajmie się jedynie projektem przebudowy :)
~kos 3-02-2011 15:27
I pewnie tak będzie,że prędzej powstanie stadion w Wojanowie lub na terenie gminy Mysłakowice niż w Jeleniej zostanie cokolwiek zmodernizowane.Przecież władze Jeleniej znane są z tego,że działają niezwykle "sprawnie" i 'szybko".
~ 3-02-2011 15:39
Oczywiście, pompujcie kase w stadion... jest potrzebny jeleniej jak K.... majtki
~pronto 3-02-2011 16:14
dla mnie absurd do kwadratu ,budowa boiska /porządnego /przy hotelu w Wojanowie ,na trening dla drużyny występującej w EURO.Tych treningów będzie 2-3 ,pieniądze olbrzymie ,w co my się pakujemy .Generalny remont boiskka w J.Górze za kwotę ok.15-20 mil.to też ponad możliwości Miasta,nie wierzę w zakładaną kwotę 10 mln.,żadna inwestycja w mieście nie mieściła się projektowanym budżecie .Dla kogo będzie to boisko w J.Górze ,dla rozgrywek w niszowej lidze .
~zniesmaczony 3-02-2011 16:16
Spoko, stadion za 10 mln zł, a hala sportowa dla "Mechanika" na 1500 os. za 20 mln zł... Swoją drogą nie wiem, czy słyszeliście, że w Warszawie buduje się najnowocześniejsze obserwatorium astronomiczne w tej części Europy... Łączny koszt tej inwestycji to... 10 mln zł... Pod rozwagę dla wyborców, bo dla rządzących już za późno... W końcu i tak Jelenia DZIURĄ!
~trew 3-02-2011 16:17
Spokojnie, spokojnie. Przetarg na projekt może i wygrała jakaś tam firma X. Ale na projektach niewiele można ukraść. Za to budowę wygra z pewnością Koło Rolnicze Siedlęcin lub jakaś firma córka Pana Sobiesiaka. PO takiej gratki nie puści w cudze ręce :-) ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!! ... nam znajomym królika oczywiście!
~~JG 3-02-2011 17:16
Nigdy bym nie pomyślał, że zawiła ze swym niedorzecznikiem prasowym to takie marudy! Jeszcze nic nie zrobili, tylko krytykują! Czy tak będzie przez 4 kolejne lata? Chyba, że mieszkańcy już nie wytrzymają tego biadolenia i zorganizują referendum!
~Re:pronto 3-02-2011 17:31
Pewnie,najlepiej to żeby w Jeleniej nic nie budowano.Po co obiekty sportowe po co drogi w ogóle po co cokolwiek budowac,no może poza hipermarketami.Jeśli większosc ludzi tak myśli to "świetlana" przyszłośc czeka to miasto.
~bj 3-02-2011 19:13
Ciekaw jestem o jakim pasie jest mowa i o jakim lotnisku ,to na łomnickiej oprócz kupy gruzu i ziemi od strony wodociągów niczym szczególnym sie nie wyróżnia (gruzem i ziemia zasypano staw gdzie jeszcze wiosna pływały dorodne szczupaki)
~Rysiu 3-02-2011 19:18
no to jest kpina kompletna naszych szanownych władz z p.Zawiła na czela ,nóż w kieszeni się otwiera na takie myślenie ,nawet jak nikt tu nie zagra to stadion jest potrzebny i hala dla naszej młodzieży też bo gdzie te dzieciaki mają ćwiczyć ,czy chodźby spędzać czas ,pod blokami ,na trzepakach ,a może bełty na klatkach schodowych popijać ,ludzie jak zrobią ten stadion to wszyscy może skorzystamy ,może wreszcie życie jakieś będzie tam się działo i zaczną jakieś koncerty organizować ,a nie tylko na tym placu ratuszowym gdzie z każdej strony można oberwać czymś po głowie ,więc nie ma co narzekać tylko do roboty p.Zawiła bo czas ucieka ,a hala przy mechaniku komu ona potrzebna jest i na co Obrębalski chciał zabłysnąć to obiecał hale ,ale spadł ze stołka więc i hala poczeka .
~~JG 3-02-2011 19:39
Niech tenże zawiły Zawiła bierze się do roboty, bo EURO 2012 to sukces Jeleniej Góry, którego nie wolno zaprzepaścić! Niech się nie obraża na Obrębalskiego bo gość myślał o naszym mieście po prostu światowo! Zawiła natomiast to gadu-gadu i papierosek! To nie sposób na sukces Jeleniej Góry Panie Prezydencie! Pański niedorzecznik prasowy niech odjeżdża czem prędzej tramwajem, bo wkrótce wywiozą go na taczce!
~Tomwoj 3-02-2011 20:12
Zaorać tą jelonkę i będzie spokój. Jak do tej pory władze miasta do tego dążą...
~antyPOd 3-02-2011 21:56
rzecz nie w boisku i czy bedzie euro w jg czy nie,wazny jest pretekst do wydania miejskiej kasy i wazne w czyje rece trafia a wybory przeciez juz w tym roku ,przeciez ktos musi sfinansowac ta kampanie ,dobrowolnie groszem i to swoiim przeciez niewielu sypnie
~do bj 3-02-2011 21:58
to była grupa populistycznych opowiadaczy i robiła tylko ferment co to by można zbudować w naszym Jeleniogórskim Aeroklubie. Takich ludzi trzeba zapamiętać i gonić.
~napakowany 3-02-2011 22:20
Jelenia dziurą za czerwoną chmurą
~noel 4-02-2011 1:49
A może by tak ktoś się zainteresował (odpowiednie słuzby) brudem na wejściu do szpitala ? Syf totalny, pich i błoto wnoszone na butach, samochody parkujące na chodnikach (a obok puste place parkingowe - pod siedzibą pogotowia[SOR-u czyli Szpitalnego Oddziału Ratunkowego],wewnątrz jeżdżąca myjka po korytarzach - ale myjąca tylko środek - pod ścianami brud aż czarno od wielu miesięcy. I jak tu mówić o czystości i higienie? A jeszcze na dodatek w podziemiach - na korytarzu rozłożone stoiska z ciuchami i handelek kwitnie !!! Brakuje tylko jeszcze grilowania kiełbasek, kurczaków i piwa !!! Hulaj dusza, piekła nie ma !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group