Środa, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Hugona, Ireny, Teodora
Czytających: 9996
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strefy wydzielone w pociągach Kolei Dolnośląskich

Wiadomości: Region
Wtorek, 17 marca 2020, 13:12
Aktualizacja: Środa, 18 marca 2020, 9:59
Autor: KD
Fot. Archiwum
Koleje Dolnośląskie wprowadziły w swoich pociągach wydzielone strefy przeznaczone dla obsługi. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników w związku z zagrożeniem epidemicznym.

Podobne rozwiązania zastosowali już inni przewoźnicy, nie tylko kolejowi. W pociągach Kolei Dolnośląskich strefy będą oddzielone od pozostałej części pokładu i oznaczone odpowiednim komunikatem. Będą przeznaczone do wyłącznej dyspozycji drużyn konduktorskich.

Strefy pozwolą jeszcze bardziej zadbać nam o bezpieczeństwo pasażerów i pracowników wobec aktualnego zagrożenia epidemicznego związanego z koronawirusem. – powiedział Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskim.

Spółka ma świadomość, że w tym szczególnie trudnym czasie, konieczne jest dołożenie wszelkich starań i zastosowanie każdego możliwego rozwiązania, aby minimalizować ryzyko transmisji koronawirusa. Strefy pozwolą pracownikom na podróż z zachowaniem odpowiedniego dystansu, który minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Mamy ogromną prośbę do podróżnych, aby bezwzględnie stosowali się do poleceń drużyn konduktorskich, również w kwestii stref wydzielonych – dodał Rodak. - To rozwiązania czasowe, które pomogą nam w ograniczeniu zagrożenia - dodaje.

W ostatnich tygodniach Koleje Dolnośląskie podjęły szereg działań celem zminimalizowania ryzyka wystąpienia i rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-CoV-2. Do dyspozycji drużyn konduktorskich zostały przekazane jednorazowe maseczki i rękawiczki, natomiast w pociągach montowane są dozowniki z płynem dezynfekującym.

Koleje Dolnośląskie zawiesiły również obsługiwane do tej pory połączenia międzynarodowe. Od soboty, 14 marca wstrzymane zostały połączenia do Czech, natomiast od niedzieli 15 marca do Niemiec. Ruch na wskazanych trasach został wstrzymany do czasu ponownego otwarcia granic państwowych dla pasażerskiego transportu kolejowego.

Twoja reakcja na artykuł?

20
51%
Cieszy
3
8%
Dziwi
3
8%
Nudzi
6
15%
Smuci
0
0%
Złości
7
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

komentarz usunięty
~WoW 17-03-2020 16:31
Dobre w atobusach też taśm odradzające kierowcę od ludzi to jest takie złudne uczucie że a żeby kierowca myślał że jest bezpieczny heh ale dobra pytanie konkretne, czy w pociągu można kupić bilet? Czy właśnie taśma niepozwala?
~iras 17-03-2020 21:34
do: ~WoW (16:31)
Kierowca kichał o 5 rano w 6-stce
~Jelenia.com 17-03-2020 17:52
Ile zarabia konduktor? I po ile godzin pracuje?
komentarz usunięty
~zwykla@baba 17-03-2020 19:58
odpowiedź na usunięty komentarz
Coś Ci się płyta zacięła. a...logowa albo mózgowa 🤣
komentarz usunięty
komentarz usunięty
~Durpa a nie strefa 19-03-2020 16:11
Co to za strefa jak kolejarz siedzi od razu na jej początku a pytany o logikę takiego zachowania odpowiada tylko czy ma Pan gdzie siedzieć...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy środki ostrożności podjęte przez rząd wz z koronawirusem powstrzymają pandemię?

Oddanych
głosów
1273
Tak
17%
Nie
37%
To od nas wszystkich zależy
43%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Mieszkania dla bezdomnych?  
TV Dami
31.03.2020 Serwis Informacyjny TV DAMI Jelenia Góra  
Miej świadomość
COVID–19. Jak rozwija się sytuacja w Polsce?  
Dialogi Jelonki
Dyrektor już na stanowisku
Aktualności
Pracownicy pogotowia dziękują za duże wsparcie  
Aktualności
Pierwsze zakażenia w powiecie jeleniogórskim  
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group