Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 4596
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Strefa da nowe miejsca pracy

Czwartek, 25 września 2008, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Strefa da nowe miejsca pracy
Fot. Archiwum
Nowe inwestycje, coraz większy zasięg i etaty na wyciągnięcie ręki. To wszysto dzieje się w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która rozrasta się i ma swoje grunty nawet w Ostrowie Wielkopolskim. Trwają też rozmowy z firmami zainteresowanymi działkami w Jeleniej Górze.

O ile w stolicy Karkonoszy KSSE dopiero raczkuje, o tyle w Kamiennej Górze kolejna spora inwestycja jest realizowana przy ul. Magazynowej. Na placu budowy robota wre. Montaż pierwszej maszyny zaplanowano na marzec 2009 roku, z postawieniem hali wykonawca chce zdążyć jeszcze przed zimą. Zakład powstaje na działce o powierzchni 1,7 ha. Sam obiekt będzie miał powierzchnię 1500 metrów kwadratowych. Całość ma kosztować 10 mln zł.

Kolejne zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej kamiennogórska strefa wydała w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie również dysponuje terenami objętymi ulgami inwestycyjnymi.

- Na hektarowej działce powstanie przedsiębiorstwo rodzinne specjalizujące się w produkcji detali i podzespołów dla kolei. To przedsięwzięcie o wartości kilku milionów złotych. Budowa ruszy niebawem, zakończenie jest planowane na pierwszą połowę przyszłego roku – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Szymon Madera.

To nie jedyna inwestycja w Ostrowie. Rozstrzygnięty został kolejny przetarg, a zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej otrzyma kolejny polski inwestor. Będzie to, podobnie jak w poprzednim przypadku, firma z branży metalowej, która produkować ma stalowe elementy przeciwpożarowe. Trwają także rozmowy z firmami zainteresowanymi działkami w Jeleniej Górze. Łącznie przybędzie około 100 miejsc pracy.

Aktualnie na terenie strefy działalność gospodarczą prowadzi bądź jest w trakcie inwestycji ponad 40 firm. Nakłady sięgają 1,2 mld zł. Zatrudnionych jest około 6 tys. osób.

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
965
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
 
Aktualności
Pamięć o Rzezi Wołyńskiej silniejsza niż czas
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group