Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10069
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strażnicy udzielili pierwszej pomocy potrzebującemu. Mieszkańcy go zlekceważyli

Niedziela, 11 września 2011, 12:47
Aktualizacja: 12:49
Autor: AWSM
JELENIA GÓRA: Strażnicy udzielili pierwszej pomocy potrzebującemu. Mieszkańcy go zlekceważyli
Fot. SM
Dzięki monitoringowi strażnicy miejscy błyskawicznie przybyli na miejsce, udzielili pierwszej pomocy a następnie wezwali pogotowie do mężczyzny, który leżał zakrwawiony na ulicy 1 Maja. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 19.

Mężczyzna obserwowany był przez kamery już na ulicy Wolności przy NFZ gdzie biegł i nagle się przewrócił uderzając głową w ziemię. Ponieważ nie podnosił się, na miejsce natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Niestety mężczyzna odmówił pomocy lekarskiej ratownikom.

Okazało się też, że jest pod wpływem alkoholu. Następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Cały czas obserwowany był przez kamery, aż do momentu, gdy po raz kolejny przewrócił się na ulicy 1 Maja. Ponownie wezwano pogotowie i na miejsce skierowano patrol Straży Miejskiej. Patrol SM przybył na miejsce w ciągu kilku minut i udzielił mężczyźnie pierwszej pomocy medycznej opatrując rany głowy i twarzy.

Pomimo tego, że zdarzenie miało miejsce na bardzo ruchliwej ulicy do zakrwawionego mężczyzny podeszła tylko jedna przypadkowa osoba starając się udzielić pomocy. Poszkodowanego odwieziono do szpitala.

- Niestety przypadków, kiedy leżąca osoba traktowana jest od razu jako pijana i lekceważona mamy bardzo dużo – mówi Artur Wilimek, rzecznik prasowy jeleniogórskiej Straży Miejskiej. SM nie ignoruje żadnego zgłoszenia o takich osobach. Taki telefon może uratować komuś życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group