Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5517
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy pomogli staruszce wrócić do domu

Wtorek, 13 grudnia 2016, 17:58
Aktualizacja: 18:03
Autor: SM
Jelenia Góra: Strażnicy pomogli staruszce wrócić do domu
Fot. Archiwum
92–letnia kobieta weszła do jednego ze sklepów przy ulicy Konopnickiej w Jeleniej Górze i poinformowała, że nie wie jak trafić do domu. Obsługa zawiadomiła o tym Straż Miejską

Na miejsce udali się strażnicy-ratownicy. Podczas rozmowy ze staruszką, która nie miała ze sobą dokumentów, dowiedzieli się, że nie pamięta, jak znalazła się w centrum miasta. Po kilku minutach udało się ustalić jak się nazywa i kiedy się urodziła. Poinformowała, że mieszka gdzieś niedaleko.

Strażnicy sprawdzili uzyskane dane w ewidencji ludności. Zdziwienie funkcjonariuszy było ogromne. Okazało się, że 92-latka mieszka jednak daleko, bo przy ulicy Lwóweckiej.

Funkcjonariusze SM zawieźli kobietę do domu. Podczas przejazdu poinformowała, że mieszka razem z synem. W mieszkaniu syna jednak nie było. Na stole strażnicy zauważyli telefon komórkowy. Okazało się, że syn wielokrotnie dzwonił na ten numer. Kiedy skontaktowali się z mężczyzną, dowiedzieli się, że szuka matki od kilku godzin i właśnie jest na komisariacie policji, gdzie zgłosił jej zaginięcie. Po kilkunastu minutach był już w domu i podziękował za pomoc.

Strażnicy apelują, aby wyposażyć starsze osoby w małe breloki z numerem telefonu do osoby, którą należy powiadomić w razie jakiegoś zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group