Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 6078
Zalogowanych: 25
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacy mieli swoje święto

Sobota, 5 maja 2012, 7:55
Aktualizacja: Wtorek, 8 maja 2012, 5:48
Autor: Angela
Jelenia Góra: Strażacy mieli swoje święto
Fot. Filip Wieczorek
Uroczysta zbiórka w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, podczas której odznaczono i nagrodzono strażaków oraz wystawa z okazji 150–lecia Zawodowej Straży Pożarnej na Ziemi Jeleniogórskiej– to dwa najważniejsze punkty powiatowych obchodów Dnia Strażaka, jakie odbyły się wczoraj (04.05) w Jeleniej Górze.

Wielka uroczystość w Filharmonii Dolnośląskiej w dniu św. Floriana - patrona strażaków, kominiarzy i hutników - rozpoczęła się o godz. 13.00. Poza licznie przybyłymi strażakami z regionu jeleniogórskimi nie zabrakło m.in. posłanki Zofii Czernow, starosty jeleniogórskiego Jacka Włodygi z przewodniczącym rady powiatu Rafałem Mazurem, Zygmunta Korzeniewskiego, który przybył w zastępstwie prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły, wicewójta Jeżowa Sudeckiego Wiesława Zielińskiego i wielu innych oficjeli. W obchodach udział wzięli również komendanci straży pożarnych z sąsiednich powiatów.

Jak co roku Dzień Strażaka był dobrym momentem na wręczenie awansów zawodowych na wyższe stopnie służbowe, wyróżnień w postaci odznaczeń państwowych i resortowych oraz nagród za zasługi i osiągnięcia, których nie brakowało.

- Czego w tym dniu życzyliby sobie strażacy? Mądrości obywatelskiej, bo niestety około 90 procent interwencji podejmowanych przez nas wynika z głupoty ludzkiej, która od lat utrzymuje się na stałym poziomie. Obecnej w naszej komendzie pracuje 122 osoby podzielone na dwie jednostki ratowniczo- gaśnicze. Warto podkreślić, że strażacy pracują 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu przez 365 dni w roku – mówił mł. bryg. Jerzy Sładczyk, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Po godz. 14.00 w Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej otwarta została również wystawa z okazji 150-lecia Zawodowej Straży Pożarnej na Ziemi Jeleniogórskiej połączona z wystawą towarzysząca „Św. Florian w Sztuce”, pochodzącej ze zbiorów Marii Drapieskiej i Mariana Malickiego z Wrocławia. Wystawy będą czynne do 6 czerwca br.

Na najbliższą niedzielę natomiast (06.05) z okazji Dnia Strażaka zaplanowano również mszę świętą w Kościele Parafialnym Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze przy ul. Morcinka 8a.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
907
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group