Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 5587
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strach przed masztem

Wtorek, 26 września 2006, 0:00
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Nadajnik w parku zamierza postawić jedna z sieci telekomunikacyjnych – donosi we wtorkowym wydaniu Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Chodzi o park przy ulicy Lipowej (na rogu ul. Wolności). Mieszkańcy są zbulwersowani, że nikt nie poinformował ich o tym. W pobliżu miejsca, gdzie ma stanąć nadajnik, jest kilkurodzinna kamienica. Są też domki jednorodzinne.

Protest popiera kilkanaście osób. Zebrano podpisy pod petycją do urzędu miasta. Ludzie boją się promieniowania w miejscu, gdzie mieszkają. Do parku chodzą na spacery z dziećmi, która tam także się bawią.

Gazeta przypomina przypadek mieszkańców Wieży w gminie Gryfów. Tam od lat walczy się o zdemontowanie nadajników. Mieszkańcy twierdzą, że przez nie źle się czują. Radia same się włączają, a telewizory – buczą i śnieżą.

Architekt miejski Mirosław Jaskólski zapewnia, że firma telekomunikacyjna nie ma jeszcze zgody na postawienie masztu, czyli stacji bazowej w parku przy ulicy Lipowej. Na razie urzędnicy z wydziału ochrony środowiska badają, czy planowana inwestycja będzie szkodliwa dla otoczenia.

Dokumenty o ewentualnej dzierżawie, czy sprzedaży gruntu w parku należącym do miasta musi podpisać prezydent.
Józef Kusiak zapewnił gazetę, że będzie do tego podchodził zgodnie z prawem i weźmie pod uwagę protesty mieszkańców.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group