Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6330
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stowarzyszenie Niedosłyszących „Lira” zaprasza

Poniedziałek, 20 maja 2019, 12:09
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 6:42
Autor: Henryka Jakońska
Stowarzyszenie Niedosłyszących "Lira "powstało w roku 2010. Zajmujemy się poprawą jakości życia osób z niedosłuchem. Istotą naszego działania jest pomoc ludziom niedosłyszącym stąd nasz apel. – Nasze Stowarzyszenie, aby nadal istnieć i sprawnie pomagać osobom z niedosłuchem musi zawalczyć o większe grono – informuje Henryka Jakońska.
Wiem z własnego doświadczenia, jak trudno z takim schorzeniem jakie posiadamy funkcjonować w społeczeństwie .Prozaiczne czynności takie, jak sprawy urzędowe albo zakupy urastają do rangi problemu. Tym bardziej nie powinniśmy zamykać się w czterech ścianach, ale wyjść do ludzi. Możemy żyć jak ludzie w pełni sprawni przełamując bariery w jakich zamyka nas choroba – przekonuje H. Jakońska.

Udział w Stowarzyszeniu to szansa, by poznać ludzi niedosłyszących, wymienić się doświadczeniami, uczestniczyć w różnych wyjazdach, spotkaniach integracyjnych. W Stowarzyszeniu działają między innymi osoby, którym wszczepiono implant. Pani Krystyna, która miała dwie operacje tego typu wspomina jakim cudownym przeżyciem było usłyszenie śpiewu ptaków.

Ja sama jestem osobą niedosłyszącą i używam dwóch aparatów słuchowych, dlatego tym bardziej zależy mi, żeby dotrzeć do osób takich jak ja. Będąc w grupie będzie nam łatwiej funkcjonować i wspierać się wzajemnie. Będziemy mogli realizować swoje marzenia, rozwijać się. Dlatego serdecznie zapraszamy na nasze spotkania, które odbywają się w każdy drugi czwartek miesiąca w siedzibie KSON przy ul. Osiedle Robotnicze 47a, w godzinach od 12:00 do 14:00. Nasz adres e-mail: biuro@kson.pl – dodaje Henryka Jakońska.

Twoja reakcja na artykuł?

7
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group