Zalogowanych: 7

Jelenia Góra: Stoor Cup: KPR zrewanżował się Czeszkom w finale

Niedziela, 17 sierpnia 2014, 19:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 17:35
W finale międzynarodowego turnieju Handball Stoor Cup, KPR Jelenia Góra pokonał Slavię Praga 22:21. Trzecie miejsce wywalczyły Ukrainki z Galiczanki Lwów.

Trzy dni zmagań w jeleniogórskiej hali przy ul. Złotniczej przyniosły mnóstwo emocji lokalnym kibicom szczypiorniaka. Każda z drużyn rozegrała po cztery mecze, z czego większość miała bardzo wyrównany przebieg.

Finałowe spotkanie gospodyń turnieju przeciwko wicemistrzyniom Czech miało być rewanżem za porażkę w fazie grupowej (15:17) i ku uciesze fanów i samych zawodniczek, udało się! Od pierwszych minut stroną dyktującą warunki gry były jeleniogórzanki, które od stanu 3:3 wpakowały rywalkom 4 gole z rzędu. Trener Pastuszko dał szansę na wykazanie się między słupkami młodziutkiej Ścigale i do przerwy KPR utrzymał prowadzenie 11:10. Po zmianie stron po raz kolejny dobry fragment gry zaliczyła Kozłowska, a jej koleżanki z pola dołożyły prażankom kolejne bramki. KPR prowadził w 40. minucie 21:15 i wydawało się, że losy finału są rozstrzygnięte. Ambitnie walczące do końca Czeszki zniwelowały jednak stratę i w 48. minucie doprowadziły do stanu 21:20. W nerwowej atmosferze odnalazła się Jelena Bader podwyższając na 22:20, ale na odpowiedź Slavii nie trzeba było długo czekać. 32 sekundy przed końcem spotkania przy stanie 22:21 Kozłowska obroniła rzut Czeszki, jeleniogórzanki nieskutecznie skontrowały, ale sprytem wykazała się Grobelska utrudniając wznowienie gry rywalkom, za co otrzymała czerwoną kartkę, ale zyskała na czasie pozostawiając praskiej ekipie 2 sekundy na rozegranie, co oczywiście przyjęto owacją na stojąco. Ostatecznie KPR pokonał wicemistrzynie Czech 22:21 triumfując w turnieju.