Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 4860
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Stoją pociągi Przewozów Regionalnych

Środa, 17 sierpnia 2011, 7:22
Aktualizacja: Czwartek, 18 sierpnia 2011, 7:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Stoją pociągi Przewozów Regionalnych
Fot. Angela
Kolejarze spółki Przewozy Regionalne PKP przystąpili do ogólnopolskiego, dobowego strajku. Na dworcach kolejowych w całym kraju – chaos. Protestujący domagają się podwyżek płac i strategii uzdrowienia sytuacji w spółce.

Jak podaje portal „Rynek Kolejowy”, Leszek Miętek, prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce potwierdził: 17 sierpnia kolejarze Przewozów Regionalnych przeprowadzają 24-godzinny strajk generalny.

- Z wielkim żalem muszę powiadomić, że podjęliśmy decyzję o ogłoszeniu strajku generalnego, który rozpocznie się, w przypadku braku porozumienia, 17 sierpnia o godz. 0:01. Przewozy Regionalne to największy w Polsce kolejowy przewoźnik pasażerski - dziennie wypuszcza na tory prawie 3 tysiące pociągów, z których korzysta ok. 300 tys. pasażerów. Są to głównie ludzie dojeżdżający do pracy lub szkoły. Organizując strajk ostrzegawczy liczyliśmy, że ktoś naprawi patologie, które ostatnio uwidoczniły się w spółce Przewozy Regionalne.

Pomimo naszej dobrej woli, spór toczy się od 3 lat. Pomimo tego że zrobiliśmy wszystko, o co prosił nas mediator, doszliśmy do sytuacji takiej, że reakcja marszałków województw nie daje nam żadnych nadziei na przetrwanie spółki, ani na to, że spółka może podnieść wynagrodzenia i powstrzymać tendencję braku pracowników na podstawowych stanowiskach - zaznaczył w rozmowie z dziennikarzami portalu Rynek Kolejowy prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce.

Strajk ma potrwać 24 godziny z przerwą o północy na negocjacje i porozumienie, ale jeśli w ciągu tygodnia nie przyniesie to rezultatów, 24 sierpnia strajk rozpocznie się ponownie – zapowiedzieli kolejarze. Osoby, które zaplanowały podróż pociągiem, powinny więc wybrać inny środek komunikacji. W województwie dolnośląskim nie będzie kursować około trzysta pociągów, w tym m.in. na trasie Wrocław-Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group