Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2503
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sto pań w obiektywie

Wtorek, 31 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 31 lipca 2007, 16:36
Autor: rylit
Jelenia Góra: Sto pań w obiektywie
Fot. rylit
Fascynujące portrety kobiet spotkanych na szlaku niegdyś przemierzonym przez św. Elżbietę Węgierską.

Inspiracją dla twórców tej niecodziennej wystawy była podróż św. Elżbiety z Węgier, przez Polskę i Austrię, do Niemiec oraz 800-lecie urodzin świętej. Plon ekspozycji można od poniedziałku oglądać w Galerii N… w Jeleniej Górze.

Koncepcję jubileuszu św. Elżbiety Węgierskiej – która po śmierci męża księcia Turyngii Ludwika IV zrezygnowała z radości życia osoby świeckiej i poświęciła się przywdziawszy habit franciszkański posłudze najuboższym – stworzyli Wolfgang Knappe i dr Szabó Irén.
Zdjęcia wykonała artystka fotograf Suzanne Koliber.

Na trasie wędrówki św. Elżbiety sportretowała sto kobiet reprezentujących różne grupy wiekowe i zawody. Każda z portretowanych pań w krótkiej wypowiedzi zamieszczonej pod swoim portretem określa znaczenie postaci św. Elżbiety w jej życiu i skąd czerpie motywację do realizacji celów życiowych.

I nie najważniejsze w tym projekcie są same portrety wykonane w technice czarno białej, ale refleksje wywoływane przez cały projekt artystyczny wśród widzów, zmuszające do zwolnienia tempa życia, do zastanowienia się nad tym, ile mogą dać z siebie innym.

Wernisaż ekspozycji w Galerii N… przy Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli umiliły dźwięki wiolonczeli podczas minirecitalu Anny Szul. Zaproszono także Ukraińców z Doniecka i Ługańska, którzy przebywają w Jeleniej Górze. Nad całością czuwała koordynator ekspozycji Bogumiła Bogucka z DODN.
Wystawa czynna jest do 30 sierpnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group