Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6291
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stłuczki i kłótnie przez organizację ruchu

Niedziela, 11 listopada 2007, 7:19
Aktualizacja: 9:46
Autor: Daria
JELENIA GÓRA: Stłuczki i kłótnie przez organizację ruchu
Fot. Daria Pyrzanowska
Stacja benzynowa przy hipermarkecie Tesco dla jednych jest zbawieniem, dla innych – przekleństwem. Jej usytuowanie dezorganizuje płynny przejazd samochodów w jednym z najbardziej tłocznych rejonów miasta. Rozwiązaniem wydaje się zamiana wyjazdu z wjazdem.

Stacja kusi zmotoryzowanych konkurencyjnymi cenami paliwa. Dodatkowo można się tam zaopatrzyć w najpotrzebniejsze w samochodzie – i nie tylko – artykuły.
Niestety ma jedną wadę: fatalne usytuowany wjazd. Jest on bowiem po tej samej stronie co droga wyjazdowa z parkingu marketu.

Często dochodzi tu do drobnych stłuczek i kłótni kierowców. Chcący wjechać na stację benzynową od strony ulicy Grunwaldzkiej muszą „przeciąć” sznur samochodów czekających na światłach na wyjazd z parkingu. Nierzadko kierowcy chcący zatankować swój pojazd, wymuszają pierwszeństwo lub czekając na wolny przejazd blokują ten odcinek drogi a w konsekwencji całe skrzyżowanie.

Niewielu posiadaczy czterech kółek korzysta z innej możliwości, jaką jest zawrócenie na parkingu, wówczas łatwiej wjechać na stację, bo nie koliduje to z innymi pojazdami.

Za to wyjazd usytuowany jest bezkolizyjnie. Dlatego coraz częściej pojawiają się opinie, że należałoby zamienić wjazd z wyjazdem. Wówczas tankowanie na stacji odbywałoby się płynnie i bezkolizyjnie. Zwłaszcza, że bez różnicy jest, z której strony do dystrybutora podjedzie pojazd.

Korki w tej części miasta mają zniknąć po przebudowie skrzyżowania al. Jana Pawła II z Grunwaldzką. Jednak – póki co – to melodia przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group