Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6018
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stłuczki i kłótnie przez organizację ruchu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 11 listopada 2007, 7:19
Aktualizacja: 9:46
Autor: Daria
Fot. Daria Pyrzanowska
Stacja benzynowa przy hipermarkecie Tesco dla jednych jest zbawieniem, dla innych – przekleństwem. Jej usytuowanie dezorganizuje płynny przejazd samochodów w jednym z najbardziej tłocznych rejonów miasta. Rozwiązaniem wydaje się zamiana wyjazdu z wjazdem.

Stacja kusi zmotoryzowanych konkurencyjnymi cenami paliwa. Dodatkowo można się tam zaopatrzyć w najpotrzebniejsze w samochodzie – i nie tylko – artykuły.
Niestety ma jedną wadę: fatalne usytuowany wjazd. Jest on bowiem po tej samej stronie co droga wyjazdowa z parkingu marketu.

Często dochodzi tu do drobnych stłuczek i kłótni kierowców. Chcący wjechać na stację benzynową od strony ulicy Grunwaldzkiej muszą „przeciąć” sznur samochodów czekających na światłach na wyjazd z parkingu. Nierzadko kierowcy chcący zatankować swój pojazd, wymuszają pierwszeństwo lub czekając na wolny przejazd blokują ten odcinek drogi a w konsekwencji całe skrzyżowanie.

Niewielu posiadaczy czterech kółek korzysta z innej możliwości, jaką jest zawrócenie na parkingu, wówczas łatwiej wjechać na stację, bo nie koliduje to z innymi pojazdami.

Za to wyjazd usytuowany jest bezkolizyjnie. Dlatego coraz częściej pojawiają się opinie, że należałoby zamienić wjazd z wyjazdem. Wówczas tankowanie na stacji odbywałoby się płynnie i bezkolizyjnie. Zwłaszcza, że bez różnicy jest, z której strony do dystrybutora podjedzie pojazd.

Korki w tej części miasta mają zniknąć po przebudowie skrzyżowania al. Jana Pawła II z Grunwaldzką. Jednak – póki co – to melodia przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~rycho 11-11-2007 9:54
Poprosimy o fachowy komentarz P.Z.Szawłowskiego-dziękujemy
~zdyscyplinowany 11-11-2007 10:50
Przecież od Grunwaldzkiej nie można skręcić na teren stacji - jest tam wyraźne oznakowanie poziome na jezdni (LINIA CIĄGŁA). Niestety prawie nikt tego nie przestrzega i kierowcy wymuszają pierwszeństwo na tych czekających na wyjazd na Grunwaldzką. Stąd wydaje się ,że oznakowanie jest wystarczające tylko, że do większości kierujących to nie dociera. Proponuję ustawić tam fotoradar. Pewnie koszt zakupu zwróciłby się w ciągu jednego dnia :)
~jelgór 11-11-2007 10:53
Bez sensu, nikt nie puści kierowców zatankowanych wyjeżdżających ze stacji i chcących jechać do miasta. Będą musieli skręcić w prawo na Grunwaldzką, odwinąć się na Lwóweckiej i dopiero skierować do miasta. Rozwiązaniem byłyby podwójne światła co 50 metrów, trochę jak przy zjeździe z Kochanowskiego na 1 Maja. Tak żeby ze stacji wyjechać, a jednocześnie żeby ci z parkingu Tesco z tyłu czekali trzymani na światłach- gdzie teraz jest linia stopu. Inna sprawa, że teraz też nie można skręcać z wjazdu przy Grunwaldzkiej na stację, bo tam jest linia ciągła. Dlatego kierowcy nie puszczają spryciarzy, którzy jeżdżą bez szacunku dla przepisów, jak im wygodnie (ludzie z gatunku tych, co koło Lidla wyprzedzają z prawej po chodniku). Przenośny fotoradar policyjny powinien popracować koło Tesco (nawiasem mówiąć, co się z nimi dzieje?).
~krz 11-11-2007 22:38
raz widziałem ten przenośny foto radar na Wincentego Pola naprzeciw Jelfy!
~Mariusz 11-11-2007 22:56
A ja bym problem rozwiązał w taki sam sposób ja Carrefour. Wjazd jest tylko z jednej strony na teren marketu i problem wyjezdzających znika, Skrzyżowanie Jana Pawła i Grunwaldzkiej ma bardzo dużą przepustowość, szczególnie dla tych, którzy jadą w kierunku Szklarskiej Poręby jak i Grunwaldzkiej. Zrobić tylko wjazd do Tesco od Grunwaldzkiej a na Jana Pawła wyjazd. I po problemie. Od strony Grunwaldzkiej zrobić 2 pasy w kierunku Tesco. I nie trzeba tak jak pisze autor zamieniać wjazdu na stację z wyjazdem
PrYk 12-11-2007 6:40
Skoro jest tam ciagla linia... Moze trzeba zadzwonic na policje albo do SM i niech stana i kazda probe zjechania wychwyca... Pewnie takich "cwaniaczkow" jest calkiem sporo ! Moze to ukroci jazde na skroty :)
~ziooom 12-11-2007 7:59
ale sie usmialem od rana a kiedy to niby na tym skrzyzowaniu byl plynny przejazd samochodow bo ja sie jeszcze nigdy nie postkalem, i nie ma tu znaczneia czy jest stacyjka z lipnym paliwem czy nie ma, za miast krzyzowki z minutowymi swiatla i powinno byc dwupasmowe rondo, ale w tym miescie o rondzie to malo kto mysli ja kzrobia to takei ze tiry sie wywracaja a jak moga zrobic (cieplicka-lubanska) to im sie nie chce, choc moze i lepiej bo jak patrze jak lubanska zrobili ... A co do tego ze sytacja sie rozladuje po przepduowie skrzyzowania to nei badzmy naiwni, plac grunwaldzki we wrocku mial byc nigdy nie zakorkowany po remoncie a co jest dokaldnieodwrotnie ...
PrYk 12-11-2007 10:46
ziooom co do wywracajacych sie tirow pewnie piszesz o rondzie przy wylocie na zgorzelec... Juz bylo o tym, ze to nie rondo jest winne ale kierowcy, ktorzy nie jada 20km/h tak jak jest ogranczenie dla samochodow ciezarowych. Powtarzasz tylko inne "bzdurne" posty z innych tematow. Co do wyjazdu z Tesco, moze i jest ruch ale nie jest to takie tragiczne. Poczekac, przejechac a nauka cierpliwosci sie przyda. Ruch zatykaja nieprzepisowo skrecajacy kierowcy ktorzy skaracaja sobie droge do stacji bo im sie przejchac dalej i zawrocic nie chce.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group