Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 8904
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stłuczka świeżo upieczonego kierowcy

Środa, 4 maja 2011, 7:50
Aktualizacja: 7:50
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Stłuczka świeżo upieczonego kierowcy
Fot. Agrafka
Wczoraj po południu doszło do stłuczki na skrzyżowaniu ulic Sygietyńskiego z Kiepury. 21–letni kierowca, który dwa tygodnie wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu Fiatem. Ten uderzył w bok citroena sprawcy.

Kierowca, który spowodował to zdarzenie drogowe, został ukarany mandatem oraz 6 punktami – poinformował sierżant sztabowy Marcin Włoszczyński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Jak mówią policjanci, zimowa aura nie była przyczyną incydentu. Kierujący pojazdem marki Citroen ma prawo jazdy dopiero od 15 kwietnia, więc – miedzy innymi – jego brak doświadczenia i praktyki mogło przyczynić się do zaistniałej sytuacji.

Trzeba także wziąć pod uwagę fakt, że skrzyżowanie ulic Sygietyńskiego i Kiepury jest jednym z bardziej niebezpiecznych punktów na drogowej mapie Jeleniej Góry. W tym miejscu bowiem zmieniono organizację ruchu i kierowcy wciąż nie mogą przyzwyczaić się do pierwszeństwa przejazdu ulicą Kiepury, a nie jak to było wcześniej – ulicą Sygietyńskiego.

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group