Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8398
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stawki za usuwanie pojazdów za wysokie

Środa, 6 grudnia 2017, 6:27
Autor: T. Cz.
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu uwzględnił skargę Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze na Uchwałę Rady Miasta Jeleniej Góry z dnia 16 maja 2017 roku, określającą wysokość opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów na parkingu strzeżonym.

Prokuratura zakwestionowała określone w uchwale stawki, które przewidywały między innymi maksymalną dopuszczalną przez Ministra Finansów opłatę za holowanie pojazdów i przechowywanie ich na parkingu strzeżonym. Ponadto, Prokuratura uznała za niedopuszczalne rozwiązanie, które przewidywało opłatę
w wysokości 50 proc. stawki maksymalnej w przypadku wydania dyspozycji usunięcia pojazdu, a następnie odstąpienie od podjęcia takich działań.

W skardze wskazano między innymi, że takie rozwiązania są niezgodne z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, albowiem brak jest jakiegokolwiek uzasadnienia dla przyjęcia maksymalnych stawek jak również ich odniesienia do realnych kosztów usuwania pojazdów na terenie powiatu. Sąd podzielił argumentację Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze i stwierdził nieważność Uchwały Rady Miasta. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group