Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5827
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stawiają na swoją małą ojczyznę. Konkursowo w BWA

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 19 kwietnia 2012, 16:28
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2012, 5:57
Autor: Petr
Fot. Petr
Najpierw rysowanie na Placu Ratuszowym, a potem rozstrzygnięcie trzech konkursów: „To będzie moja Jelonka”, „Tajemniczy rynek Jeleniej Góry” i „Weekend na sportowo”. Oto co odbyło się dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna.

– Moja Mała Ojczyzna odbywa się w Jeleniej Górze już po raz trzeci. Ideą przedsięwzięcia jest zaktywizowanie młodych ze szkół w naszym mieście do możliwie najszerszego poznania swej małej ojczyzny; stolicy Karkonoszy począwszy od zabytków przyrody i historii aż po instytucje kultury. W ramach projektu organizowane są różne konkursy, z których trzy rozstrzygnęliśmy dzisiaj – mówi Kazimiera Pitera, nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, autorka i koordynatorka projektu.

Na czym polegały „To będzie moja Jelonka”, „Tajemniczy rynek Jeleniej Góry” i „Weekend na sportowo”? Celem pierwszego z konkursów było narysowanie przez młodych Jeleniej Góry „z indywidualnej perspektywy”; pokazanie wymarzonego miasta przyszłości. Drugi – polegał na jak najszybszym odnalezieniu tajemniczych miejsc w mieście wskazanych przez organizatora, z kolei trzeci na nakręceniu krótkiego reportażu.

– Te oto konkursy zorganizowały kolejno: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Zespół Szkół Elektronicznych. Pierwszy wygrała drużyna z II LO im. Norwida, drugi z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, trzeci z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych – podsumowuje Kazimiera Pitera.

Laureatom I, II i III miejsc, uczniom wyróżnionym i wszystkim uczestnikom projektu składamy serdeczne gratulacje! Więcej informacji o Mojej Małej Ojczyźnie znajdą Państwo na stronie internetowej www.sudetyzachodnie.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~maciejka 19-04-2012 17:03
przechodziłam rano przez Plac Ratuszowy az miło było popatrzeć na tych młodych ludzi z takim zapałem szkicowali, malowali, prace doskonałe, takie imprezy powinny się odbywac częściej a nie wysypywanie ton piachu i łomotanie od rana do nocy
~ 19-04-2012 18:54
Radze młodym póki są pełni sił i wigoru, wyjeżdżajcie za granice do pracy ,w J.G. będziecie pracować za 1200 zł, nisko się kłaniać i glancować buty Complexowi.
~ 19-04-2012 19:13
A co tam robił "pan burmistrz " Raczek?
~ja 19-04-2012 21:47
Miło było popatrzeć na tych młodych ludzi.Brawo.
~xxx 19-04-2012 22:30
mlodzi!!!! uciekajcie stad , z tej czerwonej doliny- jak najdalej i jak najszybciej. dibra rada. powodzenia!! wpadnijcie czasem na narty i na swieta do rodziny. ale zyc tu nawet nie probojcie szkoda czasu.
zbychuzestrychu 19-04-2012 22:51
Moja mała Ojczyzna, Ojczyzna upstrzona Biedronkami, w rękach krótkowzrocznych polityków. Ojczyzna to wielkie slowo . Nic nas tu nie trzyma .
~devildebil 20-04-2012 17:29
Sami postępujcie według swoich złotych rad i jak Wam się nie podoba to wyjedźcie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group