Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 7983
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stawiają na swoją małą ojczyznę. Konkursowo w BWA

Czwartek, 19 kwietnia 2012, 16:28
Aktualizacja: Piątek, 20 kwietnia 2012, 5:57
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Stawiają na swoją małą ojczyznę. Konkursowo w BWA
Fot. Petr
Najpierw rysowanie na Placu Ratuszowym, a potem rozstrzygnięcie trzech konkursów: „To będzie moja Jelonka”, „Tajemniczy rynek Jeleniej Góry” i „Weekend na sportowo”. Oto co odbyło się dzisiaj w Biurze Wystaw Artystycznych w ramach projektu Moja Mała Ojczyzna.

– Moja Mała Ojczyzna odbywa się w Jeleniej Górze już po raz trzeci. Ideą przedsięwzięcia jest zaktywizowanie młodych ze szkół w naszym mieście do możliwie najszerszego poznania swej małej ojczyzny; stolicy Karkonoszy począwszy od zabytków przyrody i historii aż po instytucje kultury. W ramach projektu organizowane są różne konkursy, z których trzy rozstrzygnęliśmy dzisiaj – mówi Kazimiera Pitera, nauczycielka w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze, autorka i koordynatorka projektu.

Na czym polegały „To będzie moja Jelonka”, „Tajemniczy rynek Jeleniej Góry” i „Weekend na sportowo”? Celem pierwszego z konkursów było narysowanie przez młodych Jeleniej Góry „z indywidualnej perspektywy”; pokazanie wymarzonego miasta przyszłości. Drugi – polegał na jak najszybszym odnalezieniu tajemniczych miejsc w mieście wskazanych przez organizatora, z kolei trzeci na nakręceniu krótkiego reportażu.

– Te oto konkursy zorganizowały kolejno: Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych, Zespół Szkół Przyrodniczo-Żywieniowych i Zespół Szkół Elektronicznych. Pierwszy wygrała drużyna z II LO im. Norwida, drugi z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik”, trzeci z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych – podsumowuje Kazimiera Pitera.

Laureatom I, II i III miejsc, uczniom wyróżnionym i wszystkim uczestnikom projektu składamy serdeczne gratulacje! Więcej informacji o Mojej Małej Ojczyźnie znajdą Państwo na stronie internetowej www.sudetyzachodnie.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group