Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7904
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Start sklepu z dopalaczami

Piątek, 14 listopada 2008, 7:20
Aktualizacja: 7:20
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Start sklepu z dopalaczami
Fot. Archiwum
W sobotę wieczorem w stolicy Karkonoszy swoje podwoje otworzy pierwszy funshop, w którym legalnie będzie można kupić produkty „umilające” imprezowanie, w tym substancje psychoaktywne. Będzie to placówka brytyjskiej firmy, która chce rozwinąć sieć w Polsce.

Oprócz papierosów bez nikotyny, wódki w żelu, rzadkich alkoholi, masek, fajek wodnych, na półkach sklepu ważne miejsce zajmą dopalacze, psychoaktywne substancje, które „stanowią legalną alternatywną dla niebezpiecznych i pochodzących z niewiadomego źródła substancji narkotycznych” – poinformowano nas w komunikacie dotyczącym otwarcia sklepu.

Zostały przebadane przez Polskie Towarzystwo Kryminalistyczne na obecność takich zakazanych substancji jak: amfetamina, metaamfetamina, LSD, kokaina, heroina, MDMA, THC, morfina czy efedryna. W żadnym z badanych produktów, nie wykryto tych zabronionych związków. - Ponadto DOPALACZE są produkowane w warunkach podobnych do produkcji leków, co oznacza, że ich skład jest zawsze taki sam, a dzięki temu są bezpieczne – zaznacza Piotr Domański, rzecznik prasowy World Wide Supplements Importer.

Obsługa sklepu zapowiada, że każdy – bez względu na wiek – przy zakupie dopalaczy będzie musiał okazać dowód osobisty. Ale i tak otwarcia funshopów budzą w kraju wiele kontrowersji. Ich przeciwnicy argumentują, że sprzedawane tam substancje działają tak samo uzależniająco jak narkotyki i – nadużywane – nie pozostawiają organizmu bez pustoszących go efektów ubocznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group