Poniedziałek, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6273
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stare, a ciągle dobre…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: rylit
Fot. rylit
Pełna sala fanów poezji śpiewanej i piosenek z wartościowym tekstem wypełniła wczoraj salę Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby oklaskiwać ulubiony zespół, który – mimo nazwy – wcale się nie starzeje.

„Stare Dobre Małżeństwo”, bo o nim mowa, to jeden z tych zespołów, który powstał dawno, a wciąż brzmi świeżo. Obecny na muzycznej scenie od lat 80. XX wieku, błysnął w1984 kiedy to na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie jeden z konferansjerów powiedział o zespole, że muzycy znają się tak jak stare dobre małżeństwo. Od tego czasu grupa występuje pod ta nazwą.

Skład grupy zmieniał się wielokrotnie. Przewijały się tam znane nazwiska różnych muzyków, zmieniali się liderzy. Wydawało by się, że to powinno mieć zły wpływ. Przeciwnie, grupa cały czas miała się dobrze, koncertowała i nagrywała, Niech świadczy o tym nagranie przez zespół dwudziestu jeden albumów, w tym trzech podwójnych.

O walorach artystycznych tej grupy niech świadczy pełna sala na wczorajszym koncercie. Zespół, który w Jeleniej Górze zawsze może liczyć na aplauz (ostatni występ przed rokiem cieszył się podobnym zainteresowaniem) wykonał dla widzów utwory własne jak i kompozycje znanych polskich autorów tekstów i muzyki do poezji.

Nastrojowe wykonania przez sześciu muzyków pięknych poetyckich utworów wprowadziły w poetycki nastrój widownię, która nagrodziła ich występ gromkimi oklaskami. Ponieważ muzyki należy słuchać, a jak najmniej o niej pisać, można by skwitować: Szkoda, że Państwa tam nie było. Zachęcamy do śledzenia terminarzu koncertów zespołu, bo na pewno „Stare Dobre Małżeństwo” wystąpi jeszcze w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~KasQua 24-01-2010 10:43
Cudnie, pięknie, wspaniale.... SDM od wielu lat jest fenomenem- zero wywiadów w prasie, zero pokazywania się w tv a mimo to na 2 tyg przed koncertem nie ma już biletów... Koncert był przewspaniały. Oby częściej!! :)
~HansKloss 24-01-2010 12:05
ło matko, połezja śpiewana... powinna być jeszce aktorska... tzn. grają, że śpiewają....
~SNK 24-01-2010 13:42
Krzysztof Myszkowski w trakcie koncertu wysunął spostrzeżenie, że w dzisiejszych czasach "(...) chałture nazywa się sztuką". Z pewnością ten koncert nie był chałturą ! Polecam ten zespól wszystkim, którzy chcą posłuchać prawdziwej muzyki, a nie jakiś tam elektornicznych dźwięków.
~blueberry 24-01-2010 13:51
Było genialnie ! Szkoda tylko, że tak mało miejsc - z koleżanką ledwo co się na jedne z ostatnich dostawek załapałyśmy, a jeszcze wielu naszych znajomych chciało iść . W każdym razie oby więcej takich koncertów ;]
~Polak 24-01-2010 14:00
Być nie mogłem niestety, ale po fotach widzę dużo młodych ludzi i to mnie napawa optymizmem. Zespół którego praktycznie nie ma w mediach, istniejący już ponad 20 lat i tak naprawdę te największe hity powstały mniej więcej 20 lat temu, a jednak ... Zresztą to co teraz leci w tzw. muzycznych stacjach tv napawa mnie ogromnym obrzydzeniem. Oprócz mtv 2, gdzie jest jeszcze jako tako, reszta to totalny syfilis. Vh1 polska jeszcze parę lat temu był kanałem, na którym można było znaleźć coś normalnego, teraz jak nie modelki to króliczki play.boya. Mtv polska to z kolei najgorsza stacja, jaka w ogóle funkcjonuje- programy w rodzaju efekt eks, licealne ciąże i uparty jak hogan to pomyje i rzygowiny w najbardziej tandetnym wydaniu. Na szczęście są jeszcze teledyski w necie. A SDM niech nam gra sto lat jeszcze!!!
~do: blueberry 24-01-2010 14:50
Ale na tym polega fenomen SDMu- trzeba kupować bilety jak tylko pokażą się plakaty na słupach;-)
~KaśQua 24-01-2010 15:02
Zgadzam się w pełni z Polakiem [wpis z godz. 14:00]. To co oferują w tej chwili tak zwane stacje muzyczne jest ofertą wymiotną w pełnym tego słowa znaczeniu... ale jak to powiedział Krzysztof na wczorajszym koncercie: jakie czasy takie hity...
~alpi 24-01-2010 16:52
koncercik przedni :) na widowni widać było 20 lat istnienia zespołu ...młodzi ,starzy etc ... co do ilości miejsc to niestety wymogi BHP :( czemu nie większe miejsce??? jeden z Chłopaków odpowiedział "bo to nie na tym polega" :)
~bitek 24-01-2010 22:16
Zaskoczeniem dla mnie był skecz w trakcie koncertu - tzw. "eroteska". Chłopaki się postarali i dla mnie to był najlepszy i chyba najdłuższy koncert, na jakim byłem a miałem okazję być już na trzech, w tym dwóch we Wrocławiu. Druga połowa koncertu zdecydowanie lepsza niż pierwsza a to z racji przemiany publiczności z "nie wiadomo jakiej" na uczestniczącą w tym wydarzeniu i współtworzącą je. Podczas koncertu SDM uderza czysty, pełen emocji śpiew i doskonała gra na instrumentach. Powiem nawet więcej - na żywo brzmią lepiej niż na płytach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group