Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2634
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stare, a ciągle dobre…

Niedziela, 24 stycznia 2010, 8:53
Aktualizacja: 8:54
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Stare, a ciągle dobre…
Fot. rylit
Pełna sala fanów poezji śpiewanej i piosenek z wartościowym tekstem wypełniła wczoraj salę Jeleniogórskiego Centrum Kultury, aby oklaskiwać ulubiony zespół, który – mimo nazwy – wcale się nie starzeje.

„Stare Dobre Małżeństwo”, bo o nim mowa, to jeden z tych zespołów, który powstał dawno, a wciąż brzmi świeżo. Obecny na muzycznej scenie od lat 80. XX wieku, błysnął w1984 kiedy to na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie jeden z konferansjerów powiedział o zespole, że muzycy znają się tak jak stare dobre małżeństwo. Od tego czasu grupa występuje pod ta nazwą.

Skład grupy zmieniał się wielokrotnie. Przewijały się tam znane nazwiska różnych muzyków, zmieniali się liderzy. Wydawało by się, że to powinno mieć zły wpływ. Przeciwnie, grupa cały czas miała się dobrze, koncertowała i nagrywała, Niech świadczy o tym nagranie przez zespół dwudziestu jeden albumów, w tym trzech podwójnych.

O walorach artystycznych tej grupy niech świadczy pełna sala na wczorajszym koncercie. Zespół, który w Jeleniej Górze zawsze może liczyć na aplauz (ostatni występ przed rokiem cieszył się podobnym zainteresowaniem) wykonał dla widzów utwory własne jak i kompozycje znanych polskich autorów tekstów i muzyki do poezji.

Nastrojowe wykonania przez sześciu muzyków pięknych poetyckich utworów wprowadziły w poetycki nastrój widownię, która nagrodziła ich występ gromkimi oklaskami. Ponieważ muzyki należy słuchać, a jak najmniej o niej pisać, można by skwitować: Szkoda, że Państwa tam nie było. Zachęcamy do śledzenia terminarzu koncertów zespołu, bo na pewno „Stare Dobre Małżeństwo” wystąpi jeszcze w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group