Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9406
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara nowa „Bella Mafia”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 12 grudnia 2009, 9:22
Aktualizacja: Niedziela, 13 grudnia 2009, 10:10
Autor: rylit
Fot. rylit
Oczekiwany przez kabareciarzy i widownię występ kabaretu Bella Mafia działającego przy Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku mimo wcześniejszego odejścia kilku jego członków podobał się publiczności.

Kabaret „Bella Mafia” po kilkuletniej działalności stał się hitem estradowym w naszym regionie, szczególnie dla starszej jeleniogórskiej publiczności. Dlatego wielu z widzów z niepokojem przyjęło wiosenna wiadomość o odejściu z kabaretu kilku jego członków, którzy stworzyli nową grupę kabaretową.

Po wakacjach kabareciarze z „Bella Mafia” nie poddali się i w październiku z chwilą rozpoczęcia roku akademickiego wzięli się ostro za pracę. A było jej sporo, bo trzeba było prawie całkowicie zmienić repertuar dostosować go no innego składu kabaretu.

Dlatego premiera nowego spektaklu była oczekiwana z niepokojem przez nich samych jak przez ich widzów. Pełna sala Jeleniogórskiego Centrum Kultury w dniu wczorajszej premiery nie gwarantowała jeszcze sukcesu, bo część widzów przyszła zobaczyć, czy kabaret po zmianach trzyma formę.

Już pierwsze piosenki i skecze rozwiały te wątpliwości. Kabaret w nowym składzie przedstawił ciekawy, całkiem odmienny program. W swoich nowych numerach prześcigano się w pomysłach. Było widać, że nowy spektakl pt. „Podróżą każde życie jest…” stał się ich wspólnym dzieckiem, co wyszło na pewno na dobre. O tym, że premierowe przedstawienie chwyciło, niech świadczy reakcja publiczności, która kwitowała każdy numer gromkimi oklaskami i salwami śmiechu. Było widać po jej rozbawieniu, że kabaret spełnia swe zadanie, bawienia widza.

Wykorzystując piosenki i numery znanych twórców kabaretowych, czerpiąc je z profesjonalnych kabaretów i dodając własne teksty wykonał to zadanie na piątkę z plusem. Po finałowej piosence widownia zgotowała szczęśliwym kabareciarzom owacje na stojąco. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca. Szczególne podziękowania zespołu kabaretu były skierowane do Janiny Peikert, szefowej KUTW, za wiarę w kontynuowanie dobrej tradycji kabaretu „ Bella Mafia”.

Pani Janina złożyła kwiaty na ręce jedynego mężczyzny w kabarecie i stwierdziła, że jest dumna ze swoich podopiecznych. Fanów cieszy na pewno to, że zmiany personalne nie miały destrukcyjnego wpływu na kabaret. Czekają na kolejne występy i kolejne premiery.

Wystąpili: Bogusia Bratasz, Ania Moskal, Hanka Panasiuk, Lidka i Jan Smolirowie oraz Krysia Szpala.
Opracowanie muzyczne: Grzegorz Wadowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

HankaOdRumcajsa 12-12-2009 10:00
Gratuluję pomysłu na jesień życia! Tylko pozazdrościć humoru! Człowiek od razu zdrowszy...
~m 12-12-2009 15:55
super występ ! tAK TRZYMAĆ !!!
Cień 12-12-2009 15:56
Łee! A ja myślałem, że to artykół o mafii w urzędzie miejskim.
*piipi* 12-12-2009 16:24
..do - [~HankaOdRumcajsa ..] ...co Rumcajs znowu na "wyprawie" ?
~Gad 12-12-2009 21:40
.... (do Bogny) Mamo jestem z ciebie dumna. Twoja Gadzinka
~Adi 13-12-2009 19:27
Ich wystep to widowisko,bo oprocz fajnych tekstow zapewniaja ciekawe kolorowe stroje
~baska 13-12-2009 22:34
Gratuluję.My też dziękujemy P.Janinie Peikert.Pozdrawiamy.Tak trzymajcie.
~kibic 14-12-2009 11:40
Kabaret z prawdziwego zdarzenia!!! I pomyśleć, że to "AMATORZY" Przewyższaja niejeden kabaret profesjonalny. A "TERRORYSTKA" to dopiero hicior !!!Mafio liczymy na dalsze taaaaakie występy!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group