Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6246
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Standardy jazzowe pod Szrenicą

Czwartek, 30 czerwca 2011, 8:25
Aktualizacja: 8:26
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Standardy jazzowe pod Szrenicą
Fot. Archiwum
Dzisiaj (czwartek) trzeci dzień czwartej edycji Festiwalu „Muzyka Serc” upłynie pod znakiem standardów jazzowych. W hotelu „Gawra” w Szklarskiej Porębie o godz. 20 wystąpi jazzman starszego pokolenia Tadeusz „Erroll” Kosiński.

Ten pianista, aranżer i kompozytor rozpoczynał swoją karierę muzyczną w tym samym okresie co giganci polskiego jazzu tacy jak Jan „Ptaszyn” Wróblewski czy Krzysztof Komeda. Urodzony i wychowany na Ukrainie, swoje gruntowne wykształcenie muzyczne zdobywał u profesorów: Jana Bieleckiego i Jerzego Żurawlewa (twórcy Konkursu Chopinowskiego). Obecnie mieszka w Jeleniej Górze.

Tadeusz „Erroll” Kosiński jest twórcą największego projektu muzyki jazzowej w Jeleniej Górze - Krokus Jazz Festiwal. W latach 60-tych był współzałożycielem Śląskiego Jazz Clubu. Akompaniował tak znanym artystom estrady jak Ludwik Sempoliński, Adolf Dymsza czy Maria Koterbska. Na zlecenie różnych instytucji artystycznych stworzył i opracował ponad 30 koncertów i programów estradowych. Brał również udział w filmach Kazimierza Kutza: „Nikt nie woła” (1960) i „Tarpany” (1961) oraz melodramacie Wojciecha Jerzego Hasa „Jak być kochaną” (1963).

Podczas dzisiejszego koncertu usłyszymy zarówno amerykańskie standardy jazzowe jak również znane melodie w jazzowych opracowaniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group