Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4374
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Stadion w Karpaczu robi wrażenie

Wtorek, 2 lipca 2019, 8:23
Aktualizacja: Czwartek, 4 lipca 2019, 15:15
Autor: Przemek Kaczałko
Karpacz: Stadion w Karpaczu robi wrażenie
Fot. Przemek Kaczałko
Osoby pamiętające jak wyglądał stadion w Karpaczu, mogą być pod wrażeniem nowego obiektu, którego budowa powoli zbliża się do końca. W lipcu br. wykonawca, czyli firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. ma zakończyć roboty, a na sierpień planowane jest wielkie otwarcie!
Mamy lekkie opóźnienia, natomiast zgodnie z harmonogramem planujemy oddanie obiektu z końcem lipca, a w sierpniu liczę na otwarcie - powiedział Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza. - Teraz jesteśmy na etapie wysokiego reżimu technologicznego, bo jest kładziona bieżnia - tam muszą być spełnione rygorystyczne warunki, aby była akredytacja PZLA - dodał R. Jęcek.

Jak zapowiadają władze miasta pod Śnieżką, planowane jest oficjalne otwarcie - prawdopodobnie z wydarzeniem sportowym, choć nie wyklucza też koncertu muzycznego.

Przedmiot zamówienia dotyczy roboty budowlanej polegającej na przebudowie istniejącego stadionu miejskiego w Karpaczu wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w tym boiska, bieżni lekkoatletycznej, budynku składającego się z zespołu trybun z zapleczem sanitarnym, części biurowo – administracyjnej i sali sportowej wielofunkcyjnej z siłownią, magazynu sprzętu sportowego wbudowanego w skarpę, obiektów i detali małej architektury wraz z utwardzeniem terenu z chodnikami, pieszo – jezdnią parkingami dla pojazdów osobowych i autokarów.

Przedmiot zamówienia dotyczy pełnego wyposażenia lekkoatletycznego stadionu, które będzie upoważniające do ubiegania się o nadanie przez PZLA kategorii Va dla lekkoatletycznych obiektów sportowych. W zakresie lekkiej atletyki na obiekcie będzie można rozgrywać zawody lekkoatletyczne we wszystkich kategoriach wiekowych i na każdym poziomie zaawansowania. Roboty obejmują wykonanie bieżni lekkoatletycznej z nawierzchnią kauczukową, która spełniać ma wymogi IAAF i PZLA w zakresie rozgrywania pełnego programu konkurencji i boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy naturalnej hybrydowej. Zamówienie obejmuje wykonanie obiektu, który przystosowany będzie do rozgrywania pełnego zakresu sportów lekkiej atletyki, tj. biegi, skok wzwyż, skok o tyczce, skok w dal i trójskok, pchnięcie kulą, rzut dyskiem i młotem, rzut oszczepem. Dodatkowo zamówienie obejmuje wykonanie boiska do siatkówki plażowej, letni tor dla nartorolkarzy, pump track i miejsce do ćwiczeń kalistenicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

67
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
5%
Złości
2
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1035
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group