Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8488
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Środa, 8 lipca 2020, 10:10
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 9:40
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]
Fot. Przemek Kaczałko (archiwum)
Najprawdopodobniej stadion miejski przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze to jedyny obiekt piłkarski w dawnym województwie, gdzie nadal brama dla kibiców jest zamknięta. Czy to się zmieni w najbliższym czasie?

Gdy tylko rząd znosił zakaz udziału kibiców w wydarzeniach sportowych, pytaliśmy przedstawiciela spółki Termy Cieplickie o możliwość obserwacji meczów przez fanów piłki nożnej. Wówczas tłumaczono, że klub sportowy nie złożył wniosku o dopuszczenie kibiców. Mijają kolejne tygodnie, a praktycznie na wszystkich obiektach okręgu jeleniogórskiego kibice mogą już obserwować swój zespół w akcji, w meczach towarzyskich (sezon ligowy startuje w sierpniu). Biorąc pod uwagę tłumne wiece polityczne, gdzie organizatorzy nie spisują uczestników, ani nie pilnują dystansu, kibiców dziwi fakt, że nadal nie mogą swobodnie udać się na mecz na otwartej przestrzeni. Czy w Jeleniej Górze, jako prawdopodobnie ostatniej - kibice będą mogli - jak dawniej, główną bramą udać się na mecz?

Porozmawiam ze spółką, żeby ten stadion normalnie funkcjonował - deklaruje Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

[AKTUALIZACJA]

Jak informuje rzecznik prasowy Term Cieplickich, już na ostatni sparing Karkonoszy pojedyncze osoby mogły wejść na stadion (przez recepcję hotelu) i zgodnie z obowiązującymi przepisami - kibice przy zachowaniu reżimu sanitarnego będą wpuszczani na kolejne mecze. Przypomnijmy, obecnie stadiony mogą być wypełnione do 25 procent liczby miejsc siedzących. Trybuna na stadionie przy ul. Złotniczej mieści 1558 miejsc, więc na najbliższy mecz towarzyski - w sobotę (11.07) o godz. 12:00 z rezerwami Miedzi Legnica będzie mogło wejść do 389 kibiców!

Twoja reakcja na artykuł?

1
8%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
7
58%
Złości
2
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
43
Tak
40%
Nie
58%
Nie wiem
2%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group