Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3525
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stadion ma być gotowy nie wiosną, ale jesienią

Wtorek, 13 marca 2012, 7:48
Aktualizacja: Środa, 14 marca 2012, 8:09
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Stadion ma być gotowy nie wiosną, ale jesienią
Fot. RED
Opóźnia się termin zakończenia prac modernizacji jeleniogórskiego Stadionu Miejskiego przy ul. Złotniczej. Prace przy przebudowie nie zakończą się – mimo szumnych zapowiedzi – 30 kwietnia, ale 30 września.

Kiedy Jelenia Góra – obok Wrocławia i Trzebnicy – stała się miastem województwa dolnośląskiego wpisanym do katalogu Euro 2012, a na treningi zjechać się miały drużyny piłkarskie, wówczas władze miasta zapowiedziały, że prace przy przebudowie stadionu zakończą się 30 kwietnia tego roku (czytaj na naszym portalu: „Kto przebuduje stadion przy ul. Złotniczej?” z dn. 9 X 2011).

Do tego czasu miały powstać: trybuna główna z rozbudowaną infrastrukturą socjalno-sanitarną dla zawodników i trenerów, płyta boiska z naturalnej trawy, bieżnie lekkoatletyczne z całym zestawem, oświetlenie i ogrodzenie.

W grudniu ub. r. do Jeleniej Góry przybyli nawet przedstawiciele piłkarskiej federacji Czech. Do wyboru bazy noclegowej zachęciła ich niedaleka odległość do czeskiej granicy. Odwiedzili wtedy pałac w Wojanowie, który stanowić miał bazę grupowych rywali biało-czerwonych w czerwcu tego roku. Jednak gdy obejrzeli boisko na rozkopanym jeleniogórskim stadionie, podjęli decyzję i wybrali Wrocław.

Dziś możemy dowiedzieć się z tablicy informacyjnej umieszczonej na terenie budowy stadionu przy ul. Złotniczej o nowym terminie zakończenia przebudowy stadionu: 30 września 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group