Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4345
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Siedlęcin: Średniowieczna majówka pod wieżą w Siedlęcinie

Wtorek, 3 maja 2022, 6:01
Autor: WAC
Siedlęcin: Średniowieczna majówka pod wieżą w Siedlęcinie
Fot. WAC
Wiele atrakcji w duchu średniowiecza, nie tylko dla miłośników historii przygotowali organizatorzy imprezy plenerowej Wotanfest, która od 30 kwietnia do 3 maja odbywa się pod Wieżą Książęcą w Siedlęcinie.

W miasteczku wojów z drużyny Słowian i Wikingów Wotan Hirt, które podczas majówki stanęło pod Wieżą Książęcą, poza pokazami walk rycerskich, na gości pikniku czekają warsztaty tkackie, kowalskie i złotnicze. Dużym powodzeniem cieszą się także: piaskownica archeologa, gdzie każdy może odkryć skarb oraz płukanie złota.

Wotanfest inauguruje sezon imprez pod wieżą, a jednocześnie jest przebudzeniem po dwuletniej przerwie pandemicznej – mówi Ludmiła Gajda ze Stowarzyszenia Wieża Rycerska w Siedlęcinie. - Wreszcie możemy działać i bardzo się z tego cieszymy. W tym roku zaprosimy naszych gości między innymi na powitanie wakacji na ludowo i imprezy rekonstrukcyjne oraz na zaplanowany na 14 sierpnia Dzień Archeologa. Wtedy będzie można z archeologami popracować w wykopach i sporo dowiedzieć się o ich pracy.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
1
7%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group