Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4328
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Średniowiecze zawitało do „Rzemiosł”

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 7:40
Aktualizacja: 7:53
Autor: Tomasz Taf
Jelenia Góra: Średniowiecze zawitało do „Rzemiosł”
Fot. Tomasz Taf
– Atrakcji będzie sporo, od wyrobów z gliny, tkactwa, aż po pojedynki wojów z drużyny "Wotan Hird" – tak piątkową imprezę w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze zapowiadał kierownik sekcji artystycznej Marcin Znamienkiewicz. Wskrzeszone dni plastyka wraz z warsztatami rzemiosła artystycznego odbyły się w piątek (06.06.) na terenie liceum plastycznego.

Niewątpliwie największą atrakcją dnia była drużyna "Wotan Hird". - Grupa funkcjonuje już od pięciu lat. Dzisiaj chcemy pokazać młodzieży kulturę Wikingów i Słowian z okresu wczesnego średniowiecza. Przygotowaliśmy pokazy pojedynkowe, zajęcia z zakresu tkactwa oraz wyrobów z gliny. To, co pokazujemy dzisiaj, to jedynie namiastka tego co robimy na co dzień. Wszystkich chętnych zapraszamy do rekrutacji w nasze szeregi - mówił Wojciech Mróz, przedstawiciel drużyny wojów.

Członkiem tego zespołu jest m.in. Michał Szewczyk, uczeń z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. - Jest to moje hobby, zawsze interesowałem się tą epoką i kulturą. Dzisiaj brałem udział w bitwie z Ragnarem. Część z nas posiada wymyślone imiona zaczerpnięte z czasów IX - XI wieku. Thirma zajmuje się wyrobami z gliny, Freydis tkactwem, Wojciech, Ragnar i ja, pojedynkami - mówił.

Uczniowie z gimnazjów oraz średnich szkół, którzy spotkali się na placu szkoły mieli okazję sami zrobić sobie bransoletki, uszyć mieszek, wykonać skórzane etui na telefon, wyrzeźbić naczynie z gliny lub posiąść podstawowe umiejętności w posługiwaniu się mieczem.

- Rzemiosłem artystycznym interesuję się od zawsze, najbardziej lubię snycerstwo, ale też wojaczkę. "Plastyk" to niezwykła szkoła, a dzisiejsze zajęcia są bardzo fajne, ciekawe i twórcze - mówił Szymon Pleszka, uczeń Liceum Plastycznego.

Ponadto podczas pikniku można było zobaczyć prace dyplomowe uczniów Liceum Plastycznego - wyroby z drewna , gliny czy szkła, a także poznać podstawy tego kunsztu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group