Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6688
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Średnie zainteresowanie Wampiriadą

Środa, 25 czerwca 2008, 13:39
Aktualizacja: 14:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Średnie zainteresowanie Wampiriadą
Fot. TEJO
Zaledwie dziesięciu dawców krwi podzieliło się z potrzebującymi życiodajnym płynem do południa. Wszyscy chętni mogą to jeszcze uczynić w ratuszu do godziny piętnastej.

Nie było spodziewanych przez organizatorów akcji tłumów, do których przyzwyczajono się już podczas poprzednich edycji "Wampiriady". Jej koordynatorami od lat są Karolina Nawojka-Chałupińska i Paweł Mierzwiński, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego.

– Wcześniej akcję w specjalny sposób promował autokar Mc Donalds’a – o wnętrzu przerobionym na laboratorium, stację krwiodawstwa. Ale zepsuła się w nim część i nie mogliśmy tym pojazdem dojechać – mówi Adam Jawny, lekarz, który badał chętnych do oddania krwi.

– Trafiłem tu przez przypadek i przy okazji zrobię sobie badania, ale wiem, jak ważna jest pomoc tym, którzy potrzebują krwi – podkreśla Damian Uba, który znalazł się na specjalnym fotelu i oddał krew.

Życiodajny płyn wspomoże bank krwi w Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze. Akcja „Wampiriada 2008” potrwa jeszcze w środę do godziny 15. Na chętnych czekają wiktuały, które wzmocnią organizm, oraz możliwość nabycia koszulki z wydrukiem posiadanej przez właściciela grupy krwi. A nagrodą jest wdzięczność pacjentów wspomnianej placówki, którzy czekają na operację lub transfuzję.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group