Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 9994
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Średnie wykształcenie w zasięgu ręki

Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, 22:15
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2015, 23:55
Autor: sm
W czwartek, 27 sierpnia w godz. 15–18 Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych PCKK w Jeleniej Górze zaprasza na dzień otwarty. Na pytanie, dlaczego warto rozpocząć naukę w Dobrym LO dla Dorosłych opowiadają dyrektor szkoły Pana Grzegorz Lustyk oraz pedagog szkolny Pani Małgorzata Pokosz.

SM: Czy może Pan w kilku słowach scharakteryzować, jaką szkołą jest Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Jeleniej Górze w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr?
GL: (Grzegorz Lustyk, dyrektor szkoły) Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Jeleniej Górze istnieje od 1999r. Jest więc szkołą z długą tradycją, o ugruntowanej, dobrej opinii wśród mieszkańców miasta i powiatu jeleniogórskiego. Od września 2014 roku prowadzimy zajęcia we własnej siedzibie w budynku Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr przy ul. Wolności 29. Nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych, bardzo dobra lokalizacja w centrum miasta oraz kameralna atmosfera, to istotne atuty przekonujące do rozpoczęcia nauki w naszej szkole. Zajęcia odbywają się w piątkowe popołudnia i soboty. Niedziela pozostaje dla rodziny i przyjaciół!

SM: Dlaczego słuchacze wybierają Państwa placówkę?
GL: Żyjemy w czasach, w których postęp techniczny i konkurencja na rynku pracy stawiają przed nami coraz większe wyzwania. Dlatego oprócz solidnej realizacji wymagań edukacyjnych podstawy programowej, stwarzamy naszym słuchaczom warunki do rozwoju osobistego w innych obszarach. Wiemy, że stres utrudnia naukę i zapamiętywanie. Dlatego już podczas pierwszego zjazdu organizujemy dla nowych słuchaczy krótkie zajęcia integracyjne, prowadzone przez pedagoga – doradcę rozwoju osobistego i zawodowego. Oczywiście z porad pedagoga szkolnego można korzystać przez cały rok szkolny. Wiemy, że podjęcie nauki przez dorosłych wiążę się z wieloma kompromisami i wyrzeczeniami w życiu osobistym, dlatego z wielkim uznaniem myślimy o osobach, które podjęły naukę i konsekwentnie dążą do zdobycia średniego wykształcenia. Nasi nauczyciele doskonale wiedzą, że w kształceniu osób dorosłych najważniejsze jest ukazanie praktycznej strony wiedzy w powiązaniu z doświadczeniem życiowym słuchaczy. Duży nacisk kładziemy na rozwój kompetencji porozumiewania się w języku obcym, realizowany jest w zwiększonym zakresie. Dodatkowym wsparciem dla naszych uczniów jest możliwość skorzystania z licznych bezpłatnych kursów m.in. technik uczenia się i zapamiętywania. Podjęcie decyzji o ponownym rozpoczęciu nauki nie jest łatwe. Dlatego w tym roku szkolnym naszą uwagę skoncentrujemy na wsparciu słuchaczy w zakresie uczenia się matematyki. Na dodatkowych, a co najważniejsze bezpłatnych zajęciach, zadbamy o wyrównanie ewentualnych różnic programowych i ugruntowanie podstaw „królowej nauk”. Uczniowie naszej szkoły będą mogli także skorzystać z wielu promocji na komercyjne kursy i szkolenia oraz aż 50% zniżki na dodatkowe lekcje języków obcych w Centrum Językowym Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr.

SM: Co decyduje o tym, że Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Jeleniej Górze to szkoła nowoczesna i przyjazna uczniom?
GL: Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, jednym z narzędzi zdobywania wiedzy są zasoby internetowe. W tym względzie nie zapominamy o naszych słuchaczach, oczywiście uwzględniając różne umiejętności korzystania z „sieci’ oraz dostęp do komputerów. Od kilku lat z powodzeniem zachęcamy, ale co podkreślam, nie przymuszamy naszych słuchaczy do korzystania z platformy e-learningowej Moodle. Z założenia po każdych zajęciach nauczyciele umieszczają na platformie materiały ilustrujące tematykę lekcji oraz dodatkowe zadania i ćwiczenia, które słuchacz może wykonać w domu w dogodnym dla siebie czasie. Platforma Moodle umożliwia także komunikację między słuchaczami a wykładowcami m.in. ocenę prac kontrolnych lub ćwiczeń podsumowujących dany dział programowy. Nasi słuchacze mogą także wypożyczać ze szkolnych zasobów podręczniki i programy multimedialne, które pomagają w indywidualnej nauce. W razie konieczności zapewniamy dodatkowe konsultacje. Jeśli zachodzi taka potrzeba każdy słuchacz może skorzystać ze szkolnego komputera i wifi. Nasi wykładowcy dobrze przekazują wiedzę, są cierpliwi oraz zaangażowani w pracę. Podczas zajęć korzystają z nowoczesnych metod aktywizujących, wspieranych multimediami. Słuchacze mogą liczyć na pomoc ze strony sekretariatu szkoły
m.in. pomocy w korzystaniu z platformy edukacyjnej. Szkolny automat zapewnia wszystkim słuchaczom bezpłatną kawę i herbatę.

Wsparcie dla słuchaczy – to nas wyróżnia!

SM: Czy jest coś, co wyróżnia Państwa Liceum na tle ofert edukacyjnych innych szkół dla dorosłych?
MP: (Małgorzata Pokosz, pedagog szkolny) Tak, z dumą mogę powiedzieć, że jako jedyna placówka w Jeleniej Górze i prawdopodobnie jedno z nielicznych Liceów dla Dorosłych w Polsce proponujemy wsparcie doradcy rozwoju osobistego i zawodowego – pedagoga. Jestem do dyspozycji słuchaczy w trakcie zjazdów oraz w dni powszednie po wcześniejszym umówieniu na spotkanie.

SM: Jak obecność pedagoga może pomóc dorosłym słuchaczom?
MP: Moja praca z nowymi słuchaczami rozpoczyna się już podczas miesięcy wakacyjnych i na początku września, uczestniczę w rekrutacji i przeprowadzam rozmowy z osobami zapisującymi się do liceum. Rozmowy mają charakter informacyjny, ich zadaniem jest zmotywowanie słuchaczy do nauki oraz propagowanie idei kształcenia przez całe życie. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego prowadzę wspólnie z Dyrektorem LO warsztaty integracyjne, podczas których słuchacze poznają się wzajemnie, mają możliwość oswoić swoje lęki przed szkołą i dowiedzieć się jak będzie przebiegała ich nauka w naszym liceum.

SM: Czy słuchacze mają jakieś inne możliwości kontaktu z Panią ?
MP: Oczywiście, jest to możliwe podczas konsultacji indywidualnych. Jestem pedagogiem i terapeutą rodzinnym, więc słuchacze mogą porozmawiać ze mną o swoich problemach osobistych, związanych z trudnościami w nauce, konfliktami w rodzinie, kłopotami związanymi z pracą lub jej poszukiwaniem. Problemy rodzinne najczęściej dotyczą nieskutecznej komunikacji i trudności wychowawczych.

SM: Wspomniała Pani o trudnościach związanych z poszukiwaniem pracy, czy w tej kwestii Słuchacze też mogą liczyć na wsparcie?
MP: Tak, jestem również doradcą zawodowym i podczas indywidualnych konsultacji słuchacze mają również możliwość rozpoznać swój potencjał zdolności i umiejętności, przygotować swoje CV i list motywacyjny, przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych z potencjalnymi pracodawcami. I to, co szczególnie ważne, słuchacze uczą się jak zrealizować zaplanowane cele, nawet przy braku wsparcia i zrozumienia ze strony środowiska.

SM: Brak wparcia? Rodzina i środowisko raczej wspierają tych, którzy chcą coś zmienić w życiu?
MP: Najczęściej tak, lecz zdarzają się sytuacje, kiedy decyzja o kontynuowaniu nauki nie jest na rękę naszym najbliższym i mogą stać się oni raczej demotywatorem do dalszego działania. I to jest ten moment, kiedy pojawiam się ja – wspieram, wzmacniam, motywuję, pokazuję możliwości i towarzyszę w zmianach. To cudowne chwile, gdy na uroczystości zakończenia szkoły pojawiają się członkowie rodziny, którzy na początku nie za bardzo wierzyli w sukces naszego słuchacza a teraz rozpiera ich duma i mówią: „Dobrze, że ją Pani wtedy przekonała, aby nie rezygnowała, wierzyła Pani w nią bardziej niż ja”.

SM: Czyli jak można podsumować pracę pedagoga doradcy w LO PCKK?
MP: Zależy mi na tym, aby każdy słuchacz zdobył to, po co tu przyszedł. Aby się dobrze czuł oraz wiedział, że w niego wierzę (nawet, jeśli inni sądzą inaczej) i jeśli potrzebuje pomocy zawsze może liczyć na wsparcie z mojej strony.

SM: Dlaczego warto uczyć się przez całe życie?
GL: Jak głosi popularny slogan „Nic nie jest pewne oprócz zmiany”. Ciągły postęp bardzo szybki rozwój technologiczny zmuszają nas do rozwiązywania nowych zagadnień problemów. Decyzja o podjęciu nauki na kolejnym etapie edukacyjnym jest jak najbardziej trafna! Okazuje się, że dzięki dobrej organizacji zajęć oraz wparciu szkoły i rodziny jesteśmy w stanie wygospodarować czas niezbędny do nauki. Zyskujemy satysfakcję i zadowolenie, że podołaliśmy kolejnym zadaniom i wyzwaniom. W konsekwencji zdobywamy umiejętności, które otwierają nowe możliwości realizacji celów zawodowych i marzeń osobistych. Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Jeleniej Górze jest szkołą, która wychodzi naprzeciw takim oczekiwaniom. Zrozumienie potrzeb słuchaczy, minimalizacja zjawiska stresu szkolnego, eksponowanie naturalnych zdolności i umiejętności uczniów jest naszą dewizą. Wykorzystujemy nowoczesne technologie multimedialne i aktywizujące metody nauki, dopasowując tempo pracy do indywidualnych potrzeb słuchaczy. Dostęp do podręczników i elektronicznych materiałów edukacyjnych ma niebagatelne znaczenie dla lepszej i efektywniejszej organizacji procesu nauczania oraz domowego budżetu. Dodatkowa, szeroka oferta edukacyjna Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr to dla słuchaczy szansa zaplanowania własnej drogi rozwoju osobistego, przy aktywnym wsparciu doświadczonej i przyjaznej kadry pedagogicznej PCKK.

Przekonaj się jaką jesteśmy szkołą!

Zapraszamy na „Dzień otwarty” Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Jeleniej Górze!

27 sierpnia 2015r. (czwartek) w godz. 15.00 – 18.00, Jelenia Góra, ul. Wolności 29 (wejście od ul. Mickiewicza)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
432
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group