Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9270
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprawca tragedii na Sobieskiego tymczasowo aresztowany

Wtorek, 3 stycznia 2017, 15:21
Aktualizacja: Czwartek, 5 stycznia 2017, 8:20
Autor: V–N
Jelenia Góra: Sprawca tragedii na Sobieskiego tymczasowo aresztowany
Fot. Użyczone
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, do którego doszło 31 grudnia 2016 roku około godziny 23.50 w Jeleniej Górze na ulicy Sobieskiego. W wypadku, w którym kierujący pojazdem marki Jeep, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w stojące na chodniku nastolatki Sarę H. oraz Marię O., w wyniku czego obie zginęły na miejscu.

- Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, że pojazdem kierował 27- letni obywatel Ukrainy Vladyslav K., który znajdował się w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,92 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. W pojeździe znajdowała się również obywatelka Ukrainy Kristina F., którą przesłuchano w charakterze świadka – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek.

W toku śledztwa przesłuchano w charakterze świadków ratowników medycznych oraz strażaków i funkcjonariuszy Policji udzielających pierwszej pomocy. Uzyskano również dokumentację medyczną dotyczącą stanu zdrowia Vladyslava K. i Kristiny F. Nadto, zabezpieczono nagrania z monitoringu, uzyskano wstępną opinię biegłego z zakresu technik samochodowych, na okoliczność stanu technicznego pojazdu biorącego udział w zdarzeniu, a także przeprowadzono oględziny zewnętrzne i sekcję zwłok małoletnich.

- Ze wstępnej opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że przyczyną zgonu obu ofiar były urazy wielonarządowe powstałe w przebiegu wypadku. Mając na uwadze dokonane ustalenia w dniu 2 stycznia 2017 roku w późnych godzinach wieczornych prokurator przedstawił Vladyslavowi K. zarzut kierowania w dniu 31 grudnia 2016 roku w Jeleniej Górze samochodem marki Jeep Cherokee, po drodze publicznej, w stanie nietrzeźwości wynoszącym 0,92 mg/l i spowodowania pod jego wpływem wypadku drogowego, w wyniku którego śmieć poniosły małoletnie Maria O. i Sara H. Podejrzany Vladyslav K., nie przyznał się do winy, twierdził, że nie pamięta okoliczności w jakich kierował pojazdem marki Jeep – mówi Violetta Niziołek.

- Bezpośrednio po zakończeniu przesłuchania podejrzanego, prokurator skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie wobec Vladyslava K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sąd 3 stycznia 2017 roku uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Vladyslava K. na okres trzech miesięcy tj. do dnia 1 kwietnia 2017 roku – dodaje V. Niziołek.

Podejrzanemu grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group