Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2897
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie z seniorami w domu pomocy społecznej

Niedziela, 27 lutego 2022, 5:57
Autor: 112
Jelenia Góra: Spotkanie z seniorami w domu pomocy społecznej
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórska policjantka mł. asp. Beata Sosulska-Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Jeleniej Górze, w ramach realizacji działań prewencyjnych „Wzorowy senior”, spotkała się z podopiecznymi Dziennego Domu Pomocy Społecznej MOPS w Jeleniej Górze.

Poruszono wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, jak kradzieże kieszonkowe czy kradzieże z włamaniem do mieszkań. Szczególną uwagę policjantka zwróciła na oszustwa dokonywane metodą na „policjanta”, „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, oszustwa na „blika”, itp. Omówiła też, w jaki sposób działają przestępcy oraz w jaki sposób reagować w przypadku takiego zdarzenia.

Policjantka poruszyła również tematy dotyczące przestępstw związanych z Internetem i telefonią komórkową. Było też o bezpieczeństwie na drodze, w tym konieczności noszenia odblasków, które mogą uratować życie czy zdrowie, ale przede wszystkim dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoimi doświadczeniami. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali materiały prewencyjne dotyczące bezpieczeństwa.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
1
20%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group