Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 2350
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie grupy wsparcia wcześniaków – już dzisiaj

Środa, 27 sierpnia 2014, 8:48
Aktualizacja: Czwartek, 28 sierpnia 2014, 7:46
Autor: Angela
Jelenia Góra: Spotkanie grupy wsparcia wcześniaków – już dzisiaj
Fot. Organizator
Już dzisiaj (27 sierpnia br.) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców wcześniaków. W sali konferencyjnej (poziom –1) Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej przy ul. Ogińskiego 6 w Jeleniej Górze rozdawane będą ulotki na ten temat i udzielane fachowe porady.

Jak pokazują statystyki, jedno na dziesięcioro dzieci na całym świecie jest wcześniakiem. Dlatego w Jeleniej Górze powstała grupa wsparcia dla rodziców takich niemowląt „Jeleniogórskie Wcześniaki”. Prowadzi je Dominika Grygier, mama Mikołaja, który urodził się w 30 tygodniu ciąży.

Zbiera ona wszystkie potrzebne informacje na temat pielęgnacji takich dzieci, postępowania z nimi, rehabilitacji, kontaktów do specjalistów, umieszcza na ulotkach i rozdaję rodzicom na comiesięcznych spotkaniach.

- Poza tymi informacjami, staram się przełożyć fachowy język medyczny na bardziej zrozumiały, bo rodzice często nie mają głowy do tego by samemu szukać wyjaśnień - dodaje założycielka „Jeleniogórskich Wcześniaków”.

Przypominamy, że rodzice potrzebujący wsparcia i osoby zainteresowane współpracą mogą się kontaktować z „Jeleniogórskimi Wcześniakami” telefonicznie pod numerem tel. 694 054 192 lub na fb: http://plpl.facebook.com/pages/Jeleniog%C3%B3rskie-wcze%C5%9Bniaki/650046728386696?ref=stream
Strona internetowa grupy to: http://jeleniogorskiewczesniaki.blogspot.com

„Jeleniogórskie Wcześniaki” to jeszcze nie stowarzyszenie, ani fundacja. – Myślimy o zarejestrowaniu się w KRS-ie i zrobimy to w przyszłości, ale nie stan prawny jest dla nas najważniejszy – mówi Dominika Grygier. – Ważniejsza od tego jest realna pomoc rodzicom wcześniaków, którzy szczególnie na początku są kompletnie zagubieni i przerażeni. Wiem coś o tym, bo sama przez to przechodziłam – wyznaje jeleniogórzanka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group