Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6807
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Luboń: Sportowy sukces podczas krajowego czempionatu

Środa, 15 marca 2017, 13:49
Aktualizacja: 13:51
Autor: MDvR
Luboń: Sportowy sukces podczas krajowego czempionatu
Fot. użyczone
W pierwszy marcowy weekend w podpoznańskim Luboniu odbyły się VII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu. Jeleniogórską filie Berserker’s Team reprezentowało trzech zawodników, którzy swoją postawą nie zawiedli oczekiwań kibiców i godnie reprezentowali swój klub w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów grapplerskich w naszym kraju.

Pierwszego dnia (4.03) w kategorii Master białych pasów w limicie do 91,5kg walczył Przemysław Juszczak. Pierwszą walkę Przemek bez większych problemów zakończył przed czasem zmuszając rywala do poddania się na skutek świetnie zapiętej gilotyny. Kolejny przeciwnik okazał się bardziej wymagający i stawiał trudne warunki. Jednak jeleniogórski Berserker był doskonale przygotowany na taką ewentualność i pewnie wypunktował swego oponenta dzięki czemu przeszedł do półfinału. Niestety w półfinale zabrakło szczęścia. Pojedynek był bardzo wyrównany i wszystko wskazywało na dogrywkę, ale przeciwnik (w ostatniej sekundzie!) zdołał zdobyć pozycje, która przechyliła szale zwycięstwa na jego stronę. Przemek ostatecznie zajął trzecie miejsce dorzucając do swojej kolekcji kolejny medal.

Tego samego dnia wieczorem walczyła Kinga Miller w kategorii Junior Młodszy Dziewczynki -54,5kg. Po bardzo ciężkich pojedynkach Kinga przywiozła do Jeleniej Góry srebrny medal, za który musiała zapłacić odwagą i charakterem, ponieważ walczyła w kategorii 14kg cięższej od swojej wagi. Młoda jeleniogórzanka bez kompleksów zaprezentowała swoje umiejętności w walkach z dużo cięższymi od siebie dziewczynkami, dzięki czemu jej sukces cieszy jeszcze bardziej i budzi wielkie nadzieje na kolejne starty w przyszłości.

W niedzielę (5.03) do boju stanął Dawid Kopka rywalizując w kategorii do 97,5kg niebieskich pasów. Dawid stanął przed bardzo ciężkim zadaniem w postaci reprezentanta klubu KS Sobieski, który jest dobrze znany miłośnikom zapasów. Po bardzo ciężkim i wyrównanym pojedynku Berserker z Jeleniej Góry musiał uznać wyższość rywala przegrywając na punkty.

- VII Mistrzostwa Polski No Gi Jiu Jitsu to kolejny udany start zawodników Berserker’s Team Jelenia Góra. W klubie tempo nie zwalnia i rozpoczynają się przygotowania do kolejnych sportowych wyzwań. Siedziba klubu znajduje się przy ul. Piłsudskiego 19. Każdy kto chciałby rozpocząć swoją przygodę ze sportami walki znajdzie wszystkie niezbędne informacje na stronie: www.berserkers.jgora.pl - informują przedstawiciele jeleniogórskiego klubu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group